ANTALYA HABERLERİ

DÜNYA KENTLERİ İÇİN İŞ BİRLİĞİ

Ceren DENİZ/HÜRRİYET
17.07.2018 - 10:21 |Son Güncelleme :

Dünya turizmcileri sürdürülebilir turizmi geliştirmek üzere Dünya Kardeş Kentler Turizm Birliği’ni kurdu. Genel sekreterlik görevine getirilen Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yurt Dışı Temsilcisi Hüseyin Baraner, birliğin Antalya ve diğer turizm kentleri için çok önemli bir fırsat olduğunu söyledi.

Ceren DENİZ/HÜRRİYET

MALEZYA’nın Langkawi adasında bir araya gelen dünyanın çeşitli kentlerinin belediye başkanları, Dünya Kardeş Kentler Turizm Birliği’ni kurdu. Gossau-Zürih Belediye Başkanı ve İsviçre Belediyeler Birliği Başkanı Thomas Binder’in başkan seçildiği birliğin genel sekreterlik görevine ise Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yurt Dışı Temsilcisi Hüseyin Baraner getirildi. ‘We Are One‘ (Biz Biriz) sloganıyla hayata geçirilen organizasyonun ilk toplantısına ev sahipliği yapan Pasifik Asya Turizm Birliği Başkanı Dr. Mario Hardy, “Asya Pasifik Seyahat Birliği, kısa adıyla PATA, sürdürülebilir bir turizm endüstrisinin geliştirilmesinde, dünyanın dört bir yanındaki destinasyonları destekliyor. 12-14 Eylül’de gerçekleşecek PATA Travel Mart, Dünya Kardeş Kentler Turizm Birliği için de mükemmel bir fırsat olacak” şeklinde konuştu.

DÜNYA KENTLERİ İÇİN İŞ BİRLİĞİ

SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM

Dünya Kardeş Kentler Turizm Birliği, 2’nci toplantısını yeni üye kentlerle, 12-14 Eylül günleri arasında Malezya’nın Langkawi adasında gerçekleştirecek.

DÜNYA KENTLERİ İÇİN İŞ BİRLİĞİ

Uluslararası birliğin Antalya başta olmak üzere Türkiye turizmi için çok önemli bir fırsat olduğunu dile getiren Baraner, “Dünya kentleri arasında turizm konusunda işbirliği adımlarının atılmasını sağlayacak olan birlik aynı zamanda sürdürülebilir turizmi el birliğiyle ileriye taşımaya yönelik eylem planlarının hayata geçmesini de sağlayacak. Özellikle turizm bölgelerimizdeki belediyelerin katılımı çok önemli. Bu konuda her türlü desteği vermeye hazırız” şeklinde konuştu.

ORTAK TANITIM VE PAZARLAMA

Dünya Kardeş Kentler Turizm Birliği’nin şehirlerarası seyahatleri desteklemeyi ve artırmayı, turizm ve seyahat ile ilgili fikir alışverişini geliştirmeyi, kardeş şehirler arasında karşılıklı seyahat akışını sağlamayı, dünya piyasalarında müşterek tanıtım ve pazarlamayı hızlandırmayı ve ortak etkinlikler düzenlemeyi amaçladığını belirten Baraner, her yıl Uluslararası Berlin Turizm Fuarı’nda (ITB) sunulacak olan ‘Twin Cities Almanac’ (Kardeş Kentler Yıllığı) yayınlanacağını duyurdu.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden DÜNYA KENTLERİ İÇİN İŞ BİRLİĞİ hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Temmuz 2018 tarihinde saat 10 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça DÜNYA KENTLERİ İÇİN İŞ BİRLİĞİ haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

28 Temmuz 2021, Çarşamba
 • İmsak
  04:17
 • Güneş
  05:52
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  16:57
 • Akşam
  20:15
 • Yatsı
  21:44
Sayfa Başı