ANTALYA HABERLERİ

DERİN BİR ÖZLEM

Zafer ALKAYA/HÜRRİYET
03.03.2021 - 12:08 |Son Güncelleme :

Antalya pandemi önlemleri noktasındaki konsantrasyonunu koruyarak yeni sezona büyük bir umutla hazırlanıyor. Kapalı oteller uzun bir sürenin ardından yeniden hizmete girecek olmanın heyecanı ile iyi bir sezon yaşayabilmenin umudunu taşıyor.

Zafer ALKAYA/HÜRRİYET

PANDEMİ’nin getirdiği yılgınlık yordu ve tüm dünyada insanların ruhlarında mutlaka onarılması gereken bir tahribata yol açtı. Koca bir yılı büyük sıkıntılar içerisinde geride bıraktık ama tehlike henüz tam anlamıyla geride kalmış değil.

Tüm dünyada önlemler ülkelerin salgınla mücadelede ortaya koydukları performans çizgisinde değişebilecek ölçülerde bir süre daha gündemimizde kalmaya devam edecek gibi görünüyor.

*

Aşı ile yeşeren umutlar insanların hasret kaldıkları özgürlüğe doğru uçabilme yolundaki derin özlemini kamçılayarak adeta bir kaçış sendromuna dönüştürüyor. İnsanlar salgının yıkıcı etkilerinden sıyrılabilmek için bir yerlere kaçmak ve sevdikleriyle birlikte doğayla doyasıya kucaklaşmak istiyor.

*

Ve hiç şüphe yok’ ki artık tatil rutin dinlenmeden çok daha öte özgün bir kavramdır. 2021 yılı bu anlamda belki de insanlığın bir rehabilitasyon dönemi olarak tarih sayfalarında yerini alacaktır. Dünya Turizm Endüstrisi çok dramatik sonuçlar ile karşı karşıya kalarak dibe vurduğu bir dönemi unutmak ve tekrar eski günlere dönebilme adına umutlanmak istiyor.

*

Ve tabi Türk turizminin başkenti Antalya pandemi önlemleri noktasındaki konsantrasyonunu koruyarak yeni sezona büyük bir umutla hazırlanıyor. Kapalı oteller uzun bir sürenin ardından yeniden hizmete girecek olmanın heyecanı ile iyi bir sezon yaşayabilmenin umudunu taşıyor. İki ana pazarımız olan Avrupa ve Rusya pazarındaki gelişmeleri çok yakından dikkatle takip ediyoruz. Bu pazarlar ile ilgili temel stratejilerimiz gelişmelere göre daha da netlik kazanacaktır. Bu iki pazarın ve diğerlerinin büyük ölçüde yüksek sezonda ivmelenerek hareket kazanacağını bekliyoruz. İç pazardaki hareketlenme ise daha önce de gerçekleşebilir. Tüm pazarlarda 2020 yılına göre çok daha iyi rakamları öngörüyoruz ama 2019 yılı rakamlarına ulaşabilmenin de kolay olmayacağını biliyoruz.

*

Turizm sektörü önceki yıllarda dönem dönem yaşadığı krizlerden çıkmayı ve zaman içerisinde yaralarını sarmayı bilmiştir. Yaşamakta olduğumuz kriz ise elbette daha öncekilerden tamamen farklı bir noktada olup çok daha fazla dikkatli bir yol izlemeyi gerektirmektedir.

*

Her şeye rağmen yıllarca ilmek ilmek dokuduğumuz başarılı Turizm hareketimizin bu beklenmedik sıkıntıyı da tüm dünya turizmcileri ile belli bir dayanışma içerisinde aşacağına dair umudumuz yüksektir.

“SAFE TOURİSM” anlayışı çerçevesinde edindiğimiz bir yıllık deneyim çok değerlidir ve bundan böyle atacağımız adımlarda yolumuzu aydınlatacaktır.

Diğer taraftan bilim adamlarımızın zorlu süreç ile ilgili tüm uyarı ve önerileri ise elbette altın değerindedir.

*

Dünyanın salgın illeti ile mücadelesi sürerken özellikle 2021 yılı için uyarı ve önerilere duyarlı kalarak Turizm hareketimizi önümüzdeki sezonlara daha güçlü ve sağlıklı bir biçimde taşımak zorunda olduğumuzu unutmamalıyız.

Şimdi derin bir özlemi gidermek adına bizler hep birlikte dikkat ve özenle hazırlık yapıyoruz.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden DERİN BİR ÖZLEM hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Mart 2021 tarihinde saat 12 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça DERİN BİR ÖZLEM haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Nisan 2021, Salı
 • İmsak
  04:57
 • Güneş
  06:21
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  16:42
 • Akşam
  19:36
 • Yatsı
  20:54
Sayfa Başı