Denizciler, Düsseldorf'u fethedecek

Güncelleme Tarihi:

Denizciler, Düsseldorfu fethedecek
Oluşturulma Tarihi: Ekim 27, 2016 10:57

Denizciler, Düsseldorf'u fethedecek

Haberin Devamı

İbrahim LALELİ/ANTALYA, (DHA)- ANTALYA Deniz Ticaret Odası (DTO) tarafından 21-29 Ocak 2017 tarihlerinde Almanya'nın Düsseldorf kentinde düzenlenecek 'Düsseldorf Boot Show'a katılacak Türk firmalar için başvurular başladı.
21 Kasım'a kadar devam edecek başvuruların ardından katılımcıların duyurusu yapılacak. 1 ana, 4 ara olmak üzere 4 farklı holde kurulacak olan ve başta bölge turizminin anlatılacağı standlara, bu yıl Antalya başta olmak üzere Türkiye'nin farklı bölgelerinde üretilen mega yatların tanıtımının yapılacağı 7/A bölümü de eklendi.
MEGA YAT TANITIMI İÇİN YER ALINDI
Antalya DTO Başkanı İnanç Kendiroğlu, önceki yıllara oranla 2017 fuarında Türkiye standlarının büyüdüğünü ve ekstra alınan alanlarla tanıtım kapasitesini üçe katladığını belirtti. Kendiroğlu, şöyle dedi:
"Önceki yıllarda bir ana iki ara olmak üzere 3 ayrı bölümde stant açılıyordu. Bu yıl ise fuar alanının içindeki 13 nolu holde 300 metrekare alan üzerinde merkez Türkiye standı, 3'ncü holde 80 metrekare büyüklüğünde dalış ve sualtı standları, 1 nolu holde ise sörf ve rüzgar sporları standları yer alacak. Ayrıca 7/A holünde maga yatlarımız sergilenecek. Önceki fuarlarda mega yat bölümünden yer alamıyorduk. Bu yıl oradan da yerimizi aldık. Mega yat üreticisi firmalarımız dünya devlerinin arasında mega yatlarını sergileyebilecek. Son olarak 13 ile 14'üncü hol birleşiminde outdoor sporları ile ön plana çıkan otellerin tanıtıldığı bölümde de 2 otellik yer aldık. Başvurular 21 Kasım'a kadar devam edecek. Ardından katılımcıların listesini oluşturacağız." 
TÜRKİYE STANDLARINA ÖZEL İLGİ
Düsseldorf Boot Show'a katılmak için Antalya'dan 100 kişilik ekiple yola çıkacaklarını belirten Kendiroğlu, “Düsseldorf çok önemli bir fuar. Özellikle sörf, rüzgar sörfü ve su altı- su üstü su sporları için önemi büyük. Antalya DTO olarak fuar organizasyonunu biz üstlendik. Tüm ayrıntılara dikkat ederek fuara hazırlanıyoruz. Türkiye standı fuarın önemli standlarından birisi olacak" dedi.
FUARLARA SIKI TAKİP
Düsseldorf'un ardından Londra Boat Show ve Paris Denizcilik ve Kieler Woche Yatçılık Fuarı'na katılacaklarını vurgulayan Kendiroğlu, “Dünya deniz sektörünün önde gelen tüm fuarlarında Türkiye ve özellikle Antalya olarak bulunmak istiyoruz" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!