ANTALYA HABERLERİ

ÇOCUKLAR İÇİN BİR TUTAM UMUT

Ceren Deniz/HÜRRİYET
07.12.2018 - 10:11 |Son Güncelleme :

Kırsaldaki öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için ‘Bir Tutam Umut’ sloganıyla başlatılan ‘Kardeş Köy Okulu’ projesiyle çocukların zorlu koşullarda eğitime devam edebilmesi amaçlanıyor. Proje kapsamında Adıyaman’daki 750 çocuğun ısınma ve okumaya yönelik talepleri için kampanya başlatıldı.

Ceren Deniz/HÜRRİYET

ANTALYA ile çeşitli illerde yürütülen ‘Kardeş Köy Okulu’ projesiyle ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin giyim, kütüphane, kırtasiye ve spor malzemesi ihtiyaçlarını tedarik eden Sosyal Sorumluluk Projesi Gönüllüleri Platformu, kırsaldaki çocukların yaşam şartlarını, eğitim imkanlarını ve okulların koşullarını iyileştirmek için çalışıyor. Antalya’da hayata geçirilen proje kapsamında Adıyaman’ın Besni ilçesine bağlı Sugözü köyündeki ilkokul ve ortaokullarda bulunan 750 çocuğun ısınma ve okumaya yönelik talepleri için kampanya başlatıldı.

ÇOCUKLAR İÇİN BİR TUTAM UMUT

BİR TUTAM UMUT

Çocuklar için bot, mont, çanta, atkı, eldiven, bere, yağmurluk, kitap, defter gibi ihtiyaçlarını ‘Bir tutam umut’ sloganıyla sosyal medyada, Lara ve Cumhuriyet Meydanı’nda ‘duyuran gönüllü ekip, gelen malzemeleri öğrencilere ulaştırıyor. Kardeş Okul Sosyal Sorumluluk Projesi’ni hayata geçiren Doğan Elden, amaçlarının eğitim sürecinde yeterli ve eşit imkanlara sahip olmayan kırsaldaki köy okullarına ulaşarak eğitim alanlarını daha iyi şartlara kavuşturmak ve paylaşma duygusunu güçlendirmek olduğunu söyledi.

GÖSTERİ VE SEMİNERLER

Öğrenciler için tiyatro, atölye çalışması, drama oyunları, söyleşiler, seminerler ve illüzyon gösterisi gibi etkinlikler de planladıklarını aktaran Elden, “Kırsaldaki çocukların şehir merkezinde birçok imkana sahip olarak okuyan çocuklardan farkları kalmasın, sırt çantasından kalem deftere eğitim ekipmanları eksik olmasın diye gönüllülerin desteğiyle bir çalışma yürütüyoruz. Yok olmaya yüz tutmuş mektuplaşma geleneğinin hayat bulması da çocuklar için güzel bir tecrübe oluyor” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden ÇOCUKLAR İÇİN BİR TUTAM UMUT hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Aralık 2018 tarihinde saat 10 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ÇOCUKLAR İÇİN BİR TUTAM UMUT haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

24 Şubat 2020, Pazartesi
 • İmsak
  06:10
 • Güneş
  07:29
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  16:22
 • Akşam
  18:52
 • Yatsı
  20:07
Sayfa Başı