ANTALYA HABERLERİ

BÜYÜK ZİRVEDE SONA DOĞRU

Ceren DENİZ/HÜRRİYET
13.02.2020 - 10:07 |Son Güncelleme :

Antalya City Expo Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı, 26– 28 Mart tarihleri arasında 9’uncu kez kapılarını açacak.

Ceren DENİZ/HÜRRİYET

AKDENİZ Belediyeler Birliği’nce Türkiye Belediyeler Birliği’nin desteği ile yerel yönetimler ve tedarik ve satın alma firmalarının temsilcileri arasında güçlü bir iletişim ağı oluşturma hedefiyle düzenlenen 9’uncu Antalya City Expo Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı, bu yıl 26-28 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek. Fuar programıyla ilgili bilgi veren Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Erzurum’dan Edirne’ye Trabzon’dan Muğla’ya ve KKTC’ye kadar geniş bir coğrafyadan belediyelerin katılacağı fuara Almanya, Litvanya, Rusya, Çin, Kuveyt gibi pek çok ülkeden de belediye yöneticilerinin yer alacağını söyledi.

KENTİN MARKA DEĞERİ OLDU

Antalya’da 9 yıl önce başlayan City Expo Fuarı’nın yüksek bir ufkun ürünü olduğunu belirten Başkan Hakan Tütüncü, “Bizden önceki dönemde 4 kez düzenlenmiş olan bu fuar bizim dönemimizde de 5’inci kez gerçekleştirilecek. Akdeniz Belediyeler Birliği’nin başkanlığını yaptığı dönemde Muhittin Böcek’in başlattığı, daha sonra bizim dönemimizde de büyük bir gayretle, emekle, üstün bir çabayla kurumsal hale getirilmeye çalışılan bu fuar, Antalya’nın önemli marka değerlerinden biri haline geldi. Antalya’da yıl boyunca gerçekleştirilen fuarlar sektörlere hareket getirmekte, şehre de sosyal ve ekonomik hareketlilik kazandırmakta. Her yıl 10–15 bin kişinin bir araya geldiği bir fuar, ekonomiye ciddi katkı sağlarken diğer yandan da Antalya’nın sosyal hayatına farklı bir renk getiriyor. Antalya’nın marka değerine katkı yapan bu tarz etkinlikleri arttırmamız lazım” dedi.

BAŞARI HİKÂYELERİ ANLATILACAK

Antalya City Expo’nun her yıl büyüdüğünü ve Türkiye’de adından daha çok söz ettirmeye başladığını belirten Tütüncü, fuar programının detaylarını şöyle anlattı:

“60 civarında belediyenin stant açacağı ve 100’den fazla firmanın katılacağı bu fuarda önemli bir iletişim ağı oluşacak. Yerel yönetimlere ilişkin tecrübelerin paylaşıldığı, satın alma sorumlularıyla tedarikçilerin bir araya geldiği önemli bir buluşma olacak. Belediyelerin yıl içerisinde uygulamaya koyduğu yeni belediyecilik uygulamalarını fuar katılımcılarıyla paylaştığı, şehir teknolojilerinin ve AR – GE çalışmalarının yer aldığı programlar yer alacak. 3 gün sürecek fuarda belediye başkanlarımız kendi çalışmalarını ve başarı hikayelerini anlatma, fuar katılımcıları ve şehirle paylaşma imkanı da bulacaklar.”

EN İYİLER ÖDÜLLENDİRİLECEK

Tütüncü, fuara yönelik devam eden tanıtım süreciyle ilgili de şöyle bilgi verdi:

“Fuar Danışma Kurulu’nda belediye başkanlarımız, meclis üyesi arkadaşlarımız, bürokratlarımız, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ve sivil toplum kuruluşlarından temsilcilerimiz bulunuyor. Türkiye’deki bütün büyükşehir belediyelerini ve bölgemizdeki belediyeleri de ziyaret etmek suretiyle davet ediyorlar. Bu tür adımlarla fuarla ve bölgemizin tanıtımıyla ilgili güçlü bir lobi faaliyeti yapılmış oluyor. Akdeniz Belediyeler Birliği bu yıl da Akdeniz Belediyecilik Ödülleri adı altında başarılı belediyecilik uygulamalarını seçerek onları ödüllendirecek. Seçimler yine akademik bir heyet tarafından değerlendirilerek yapılacak.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden BÜYÜK ZİRVEDE SONA DOĞRU hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Şubat 2020 tarihinde saat 10 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça BÜYÜK ZİRVEDE SONA DOĞRU haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

29 Mart 2020, Pazar
 • İmsak
  05:20
 • Güneş
  06:40
 • Öğle
  13:07
 • İkindi
  16:38
 • Akşam
  19:24
 • Yatsı
  20:39
Sayfa Başı