ANTALYA HABERLERİ

BOSBİR, güneş enerjisine CW Enerji ile girdi

DHA
17.06.2021 - 12:29 |Son Güncelleme :
DHA

BOSBİR, güneş enerjisine CW Enerji ile girdi

 

ANTALYA, (DHA) - TÜRKİYE'nin ve Avrupa'nın en büyük güneş paneli üreticisi CW Enerji, Bursa Organize Sanayi Bölgeleri Birliği Enerji Üretim AŞ (BOSBİR) ile iş birliğine imza attı. İş birliği kapsamında, BOSBİR Amasya'da 3,5 MW güneş enerji santrali aldı ve 4 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirdi.
Yatırım ile ilgili imzalar BOSBİR Enerji AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ersan Özsoy, Başkanvekili Hüseyin Durmaz ve CW Enerji Genel Müdürü Volkan Yılmaz tarafından atıldı. Konu hakkında açıklamada bulunan Volkan Yılmaz, hemen her sektörde faaliyet gösteren firmalarla iş birliği yaptıklarını söyledi. Organize sanayi bölgeleri ile de çalışmalar yaptıklarını ifade eden Yılmaz, “Son olarak BOSBİR'le iş birliği gerçekleştirdik. İş birliğimiz kapsamında BOSBİR Amasya'da 3,5 MW güneş enerji santrali alımına karar verdi ve 4 milyon dolarlık bu yatırımı gerçekleştirdi. Yatırımla ilgili imzalarımızı attık" dedi. BOSBİR'in temel amacının yenilenebilir enerjiye yatırım olduğunu dile getiren Yılmaz, bu nedenle Amasya'daki ilk yatırımın önem verilen bir konu olduğunu kaydetti.
SON YILLARDA GES'LERE İLGİ ÇOK ARTTI
Son yıllarda yenilenebilir enerji kaynaklarına ihtiyaç ve ilginin arttığını belirten Yılmaz, “Dünyada ve Türkiye'de yenilenebilir enerji kaynakları arasında oldukça önemli bir yere sahip olan güneş enerjisi asla tükenmeyen, çevreye zararı olmayan ve maliyeti de fosil yakıtlara oranla çok daha az olan bir enerji. Bu nedenle özellikle son yıllarda GES'lere ilgi çok arttı" diye konuştu.
YATIRIM KISA SÜREDE KENDİNİ AMORTİ EDİYOR
Son yıllarda güneş enerjisinin elektrik üretimindeki payının gün geçtikçe artığını ifade eden Yılmaz, bu alanda yapılan çalışmaların da giderek önem kazandığını kaydetti. Yılmaz, güneş enerjisi kullanımının son derece kolay ve çevre dostu olması sebebi ile tercih edildiğini dile getirerek, “GES'lerde maliyetler diğer enerji kaynaklarına oranla daha düşük. Ayrıca yapılan yatırım kısa sürede kendini amorti ediyor. Bu yüzden OSB'lerde de GES'lere ilgi oldukça fazla. Güneş enerji sistemlerinin öncü firması CW Enerji olarak, her zaman OSB'lerin yanındayız" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden BOSBİR, güneş enerjisine CW Enerji ile girdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Haziran 2021 tarihinde saat 12 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça BOSBİR, güneş enerjisine CW Enerji ile girdi haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

28 Temmuz 2021, Çarşamba
 • İmsak
  04:17
 • Güneş
  05:52
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  16:57
 • Akşam
  20:15
 • Yatsı
  21:44
Sayfa Başı