ANTALYA HABERLERİ

Başkan Uysal'dan 'Maske kullanalım' çağrısı

DHA
02.04.2020 - 15:04 |Son Güncelleme :
DHA

Başkan Uysal'dan 'Maske kullanalım' çağrısı

 

ANTALYA, (DHA) - MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, ilçenin gerek nüfus yoğunluğu gerekse hastaneler ve diğer kamu kurum kuruluşlarıyla Antalya'nın etkileşim alanı olduğuna dikkat çekerek "Evde kal" çağrısını yineledi, "Ama dışarı çıkmak zorundaysak maske takalım. Sen beni koru ben seni koruyayım" dedi.
Başkan Ümit Uysal, Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüs salgını dolayısıyla illerdeki vaka ve vefat sayılarını ilk kez açıklamasının ardından belediyede oluşturulan kriz masasıyla durum değerlendirmesinde bulundu. Dünyada korona virüs salgınına ilişkin gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirten Başkan Uysal, “Gördüğümüz o ki, insanların sokağa çıkmadığı, el hijyenine çok dikkat ettiği, sosyal mesafenin korunduğu ama dışarı çıkmak zorunda ise muhakkak maskeyle çıkıldığı birtakım ülkeler başarılı oluyorlarö diye konuştu. Çekya, Slovakya, Danimarka gibi ülkelerin şu an için virüsle mücadelede ön plana çıktığını dile getiren Başkan Uysal, Uzakdoğu ve Asya'da da Güney Kore ve Hong Kong'un ön plana çıktığını belirtti.
Salgının yayılmasını önlemede evden çıkmanın, sosyal mesafenin korunmasının ve el hijyenine dikkatin birinci derecede önemli olduğunun altını çizen Başkan Uysal, şunları söyledi:
“Buna ilaveten sokağa çıkacaksak, özellikle Muratpaşa'mız gibi yoğun nüfusa sahip yerlerde bulunacaksak, maske ile çıkalım. Maskeliyken dahi sosyal mesafe ve hijyenden ödün vermeyelim. Sizde maske var bende maske var ikimizin de damlacıkları birbirine ulaşmayacak hatta yere de ulaşmayacak. Dünyada bunu yapanların başarılı olduğunu gözlemliyoruz. O nedenle biz bütün komşularımıza diyoruz ki, 'Sokağa çıkmıyoruz, el hijyenimize ve sosyal mesafemize çok dikkat ediyoruz ve mecbursak, ille de sokağa çıkıyorsak muhakkak maske takıyoruz. Hepimiz.' Ben seni koruyayım sen beni koru. İkimizde maske takarsak hiçbir sorun yok böyle düşünüyoruz."
Muratpaşa'nın 510 bini aşkın nüfusuyla Antalya'nın nüfusu yoğunluğu en yüksek ilçesi olduğunu, hastaneler ve diğer kamu kurum kuruluşlarıyla insan hareketliliğinin merkezi olduğuna dikkat çekerek açıklamalarını sürdüren Başkan Uysal, “Yabancı misafirlerimizi de düşündüğümüzde etkileşimin çok yüksek olduğunu ifade etmek durumundayız. Burada birbirimizi olumsuz etkilememiz lazım. Bunun da en etkili yolunun maske kullanımı olduğunun altını tekrar çiziyoruz. En güvenli yol bizce bu. Dünyadaki örnekler de zaten bize bunu gösteriyor" diye konuştu.
Başkan Uysal, ayrıca, Muratpaşa'nın ana ulaşım aksları başta olmak üzere, Atatürk Kent Meydanı, Falez Lara sahil bandı gibi salgın öncesi Antalyalıların bir araya geldiği noktaların dronela çekilen görüntülerini de canlı izledi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Başkan Uysal'dan 'Maske kullanalım' çağrısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Nisan 2020 tarihinde saat 15 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Uysal'dan 'Maske kullanalım' çağrısı haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

01 Haziran 2020, Pazartesi
 • İmsak
  03:50
 • Güneş
  05:33
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  16:50
 • Akşam
  20:18
 • Yatsı
  21:53
Sayfa Başı