ANTALYA HABERLERİ

AYNI SEPETTE RİSK BÜYÜK!

Zafer ALKAYA/HÜRRİYET
27.05.2022 - 09:59 |Son Güncelleme :

Bizler çoğu zaman yumurtaları tek sepete koyarak risk aldık. İşler yolunda gitti ve aldığımız risk bizi mutlu eden iyi sonuçlara taşıdı. Sonra arka arkaya eklenen sıkıntılı dönemler nedeniyle ise o tek sepet riski bizi iyiden iyiye vurmaya başladı.

Zafer ALKAYA/HÜRRİYET

 

İşlerin her zaman yolunda gitmesi gibi bir şansımız elbette yok. Çünkü dünya genelinde ne sonsuz mutluluklar ne de sonsuz üzüntüler var. O halde işlerin iyi gitmediği sıkıntılı dönemlerde de tek sepet riski ile yol alabilme gibi bir şansımız yok.

Görüyoruz ki pazar çeşitliliğini ifade eden yeni sepetlere acilen ihtiyacımız var. “Teoride kulağa hoş geliyor da pratiği var mı ?” şeklinde yorumlar elbette yapılabilir.

Turizm dünyasının devler liginde başarılı mücadelesini sürdüren turizmin başkenti Antalya’nın sepetleri çoğaltma noktasında da başarılı olacağına dair kuşku duymamamız gerekmektedir. Ayrıca başkaca bir şansımızın olmadığını görebilmek için önümüzdeki sezonları beklemek gibi bir lüksümüz de artık kalmamıştır.

Tek sepet rahatlığının sefasını yeterince sürdük ve şimdi belki de turizm hareketimizin geleceği adına belli oranda cefa da içeren yeni kararlar almak zorundayız.

Dünyanın kimin ne derece haklı veya haksız olduğunu tam anlamıyla bilemediğimiz değişen , değiştirilen dengeleri nedeniyle her yıl ortaya çıkmakta olan farklı olumsuzluklar artık öylesi bir rahatlığı bize sunmayacak gibi duruyor.

Dolayısıyla küçük, büyük demeksizin her bir pazarı ülkemiz ve kentimiz adına ayrı ayrı çok iyi analiz edip, değerlendirerek karşılaşabileceğimiz muhtelif olumsuzluklara dair direncimizi olabildiğince arttırabilmenin yollarını aramalıyız.

Bazen etki alanını zayıf gördüğümüz herhangi bir pazarın gelecekte nasıl bir potansiyel ile karşımıza çıkacağını bugünden kestiremeyebiliriz.

O yüzden de pazarlarımızın geleceğine dair özenli bir çalışma içerisinde olmalıyız.

Mevcut pazarlarımızın ayrıca önemli türevleri olduğunu da hepimiz iyi biliyoruz. Söz konusu bu pazarların da etkinliğini bir şekilde arttırabilmeliyiz.

Her yeni pazar turizm hareketimiz için yeni bir umut demektir.

Bakanlığımızca dünyanın çeşitli ülkelerinde görsel mecralarda yürütülen tanıtım faaliyetlerine bizler de turizm coğrafyamızı karış karış dolaşarak katkı yapmaya devam etmeliyiz.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Antalya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Antalya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde AYNI SEPETTE RİSK BÜYÜK! haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Haziran 2022, Cumartesi
 • İmsak
  03:46
 • Güneş
  05:31
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  16:54
 • Akşam
  20:26
 • Yatsı
  22:04
Sayfa Başı