‘ANFAŞ’ ALTIN YUMURTLAMIYOR

Güncelleme Tarihi:

‘ANFAŞ’ ALTIN YUMURTLAMIYOR
Oluşturulma Tarihi: Haziran 19, 2020 09:20

ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, şirketin mali ve idari yapısıyla ilgili kent gündemine gelen iddialarla ilgili Hürriyet Akdeniz’e zehir zemberek açıklamalar yaptı.

Haberin Devamı

ANTALYA Fuarcılık İşletme ve Yatırım Anonim Şirketi (ANFAŞ), Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, şirketin yönetim kurulu üye sayısının 7’den 3’e düşürülerek özelleştirilmek istendiğine yönelik iddialara sert yanıt verdi. 20 Haziran’da yapılacak genel kurul öncesi yapılan planlamayla ilgili detayları Hürriyet Akdeniz’e anlatan Bıdı, “Bir takım fikirler ürettik. Ama bu fikirlerin gerçekleşme süreci benim tekelimde değil. Genel kurulda nasıl bir karar çıkarsa onu uygulayacağız” dedi.

AMAÇ TASARRUF YAPMAK
ANFAŞ yönetim kurulu üyelerinin aylık 2 bin TL huzur hakkı aldığını kaydeden Bıdı, “Yönetim Kurulu Başkanı olarak ben de aylık 7 bin TL alıyorum. Zor bir süreçten geçiyoruz. Salgın nedeniyle fuarlar yapılamıyor. 7 fuarımız iptal oldu. Biz de bir takım giderleri kısmak, tasarruf yapmak istedik. O yüzden üye sayısının azaltılması gündeme geldi. Fakat genel kurul belki de sayıyı artırır. Ortada art niyetli bir düşünce yok” diye konuştu.

Haberin Devamı

SATMAK İSTEDİM ALMADILAR
ANFAŞ’ı ele geçirmek istediğine yönelik iddiaların sürekli gündeme taşındığını vurgulayan Bıdı, şöyle devam etti: “Hisse miktarım yüzde 48,5 diye bu konu sürekli yeniden gündeme getiriliyor. Benim böyle bir derdim yok. ‘Hisselerimi alın’ diyorum alan yok. Vali (Münir Karaloğlu) ‘Hissilerini sat’ dedi ama alacak adam bulamadım. Ben ne yapayım?”

22 YILLIK BİNANIN İSKÂNI YOK
“Korona geldi 7 fuar iptal oldu. Daha şimdiden 6-7 milyon TL kayıp var. Burası altın yumurtlayan tavuk değil ki. 22 yıllık binanın iskânı yok. İskan almak için belediyeye müracaat ettik. Tespit yapıldı. Otoparkta yangın söndürme sprinkleri olmadığı ortaya çıktı. ‘Ya otoparkı kapat ya da bu şekilde iskan alamazsın’ dediler. Ben nasıl otoparkı kapatayım. Sprink yaptırmak istesek para yok.”

HİSSELERİMİ BAĞIŞLARIM
“Yabancı şirketle anlaşmalar, görüşmeler yapıyormuşum. Hepsi yalan. Şu an hisselerimi satsam bırakın kar etmeyi zararımı bile kurtaramıyorum. Ben iş insanıyım buradan elbette karı düşünerek hisse aldım. Ama olmadı. Yabancı şirketle bırakın anlaşma yaptığımı görüştüğümü kanıtlasınlar hisselerimi vakfa bağışlayacağım.”

Haberin Devamı

KEFALET BİLE ALAMADIM
“Sanal fuar ANFAŞ’ın tekerini döndürmez. Şu an 10 milyon TL'ye ihtiyacım var. Genel kurulda bunu gündeme getireceğim. Daha önceki yönetimlerde ağabeylerimiz kefaletlerini vermiş krediler almış. Ben de yönetimden istedim ‘Biz imza atmayız Ali Bey’ dediler. Gerekirse şahsi kefaletimi vereceğim. Bu kararıma kardeşim bile karşı. Bu gemide boğulurum ama terk etmem.”

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!