ANTALYA HABERLERİ

ANADOLU TURUNA REKOR KATILIM

Pelin GEL/HÜRRİYET
29.10.2019 - 10:28 |Son Güncelleme :

Anadolu’nun 12 bin yıllık kültürel değerlerini öne çıkarmak için bu yıl 10’uncusu gerçekleştirilen YÖREX’e rekor katılım sağlandı. 5 günde 250 bin vatandaşın katılmasının hedeflendiği fuarı bu yıl 276 bin 288 kişi ziyaret etti. Vatandaşlar 1 saatte Anadolu’yu turlamak için adeta birbirleriyle yarıştı.

Pelin GEL/HÜRRİYET

ANTALYA Ticaret Borsası’nın (ATB) Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) desteğiyle bu yıl 10’unsunu gerçekleştirdiği Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) 81 ili Antalya’da buluşturdu. Girişlerin ücretsiz olduğu fuara vatandaşlar adeta akın etti. Tramvayların çok sayıda vatandaşı taşıdığı fuarı 5 gün boyunca toplam 276 bin 288 kişi ziyaret etti. Fuar böylece 250 bin ziyaretçi hedefini de aşmış oldu.

ANADOLU TURUNA REKOR KATILIM

GÖRSEL VE LEZZET ŞÖLENİ

Anadolu’nun tüm kültürel değerlerini 1 saatte görebileceğiniz fuar adeta lezzet ve görsel şölen sundu. Bu yıl çok daha profesyonel hale gelen fuarda, açılan stantlardaki ürünlerin paketlemelerine ve sunumuna daha fazla önem verilmesi ise dikkati çekti.

ANADOLU TURUNA REKOR KATILIM

GİTTİKÇE PROFESYONELLEŞİYOR

ATB Başkanı Ali Çandır, fuarın her yıl daha da profesyonelleştiğini belirterek, “Fuara gelen katılımcılar burada düzenlediğimiz panellere ve ikili görüşmelere katılarak paketleme, sunum ve pazarlama konusunda kendilerini geliştiriyorlar. Her yıl biraz daha uzmanlaşan firmalar bunu da fuara yansıtıyor” dedi.

ANADOLU TURUNA REKOR KATILIM

İKİLİ GÖRÜŞMELERDE BÜYÜK BAŞARI

Bu yıl TOBB’un organizasyonuyla gerçekleştirdikleri ikili görüşmelerin oldukça faydalı geçtiğini dile getiren Ali Çandır sözlerini şöyle sürdürdü:

“Fuarın en önemli amaçlarından biri kırsaldaki üreticinin ürününün hak ettiği değeri bulması, bu sayede üretimin devamlılığının sağlanmasıydı. Fuar ile yöresel ürünler için farkındalık oluşturduk. Bu yılki ikili görüşmelerimiz oldukça faydalı geçti. 211 ikili görüşme gerçekleştirdik. Bir çok yöresel ürün üreticisi büyük market zincirlerinin yetkilileriyle yüz yüze görüşme fırsatı elde ederek, iş bağlantıları kurdu. Türkiye’nin yöresel bir çok ürünü artık büyük marketlerdeki raflarda daha çok yer alacak. Bizlerden desteğini esirgemeyen TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu ve Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank ile firmalarımıza, kalkınma ajanslarına, oda ve borsaların başkan ve çalışanları ile fuarımıza gelen vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden ANADOLU TURUNA REKOR KATILIM hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2019 tarihinde saat 10 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ANADOLU TURUNA REKOR KATILIM haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

20 Ekim 2020, Salı
 • İmsak
  05:43
 • Güneş
  07:03
 • Öğle
  12:47
 • İkindi
  15:52
 • Akşam
  18:22
 • Yatsı
  19:36
Sayfa Başı