ANTALYA HABERLERİALANYA HABERLERİ

Alanya'da kontrollü yapılaşmanın temeli atıldı

DHA
09.02.2021 - 10:56 |Son Güncelleme :
DHA

Alanya'da kontrollü yapılaşmanın temeli atıldı

 

ALANYA, (DHA)- ANTALYA Büyükşehir Belediyesi şubat ayı meclis oturumunda, Alanya Belediyesi'nin hazırladığı ve ilçenin kontrollü yapılaşmasına temel olacak imar planlarına ilişkin plan hükümlerinin tamamının revize edilmesi kapsamında düzenlemeler oybirliğiyle onaylandı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, "Alanya'mızın tamamında kontrollü yapılaşmanın temeli atıldı" dedi.

Alanya Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve ilçe bütününün kontrollü yapılaşmasının temelini oluşturacak, Alanya merkez mahalleleriyle Avsallar, Cikcilli, Çıplaklı, Demirtaş, Emişbeleni, Güzelbağ, İncekum, Kestel, Kargıcak, Konaklı, Mahmutlar, Oba, Okurcalar, Payallar, Tosmur ve Türkler Mahalleleri için 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarına ilişkin plan hükümlerinin tamamının revize edilmesi kapsamında düzenlemeler, Antalya Büyükşehir Meclisi'nde oybirliğiyle onaylandı.

ALANYA BELEDİYESİ BAYINDIRLIK VE İMAR HİZMETLERİNDE HIZ KESMEYECEK

Antalya Büyükşehir Belediyesi şubat ayı meclis oturumunda onaylanan ve oybirliğiyle kabul edilen bu revizyon sonrasında, Alanya Belediyesi bayındırlık ve imar hizmetlerinde hız kesmeyecek. İlçe sınırları içerisinde imar planı bulunan alanlarda onaylanan bu imar planı hükümleri revizyonu ile beraber, yapılaşmaların sorunsuz şekilde devam edeceği açıklandı.

REVİZE EDİLEREK ONAYLANDI

Plan hükümlerinin tamamının revize edilmesi kapsamında 1/1000 ölçekli uygulama imar planları plan hükümleri değişikliği, Alanya Belediye Meclisi'nce 03.11.2020 tarih 255 sayılı karar ile onaylanmıştı. Söz konusu değişiklik Antalya Büyükşehir Belediyesi'nce değiştirilerek dün gerçekleştirilen meclis toplantısında oybirliğiyle onaylandı.

REVİZEYLE BİRLİKTE KONTROLLÜ YAPILAŞMANIN ÖNÜ AÇILDI

Plan hükümlerinin tamamının revize edilmesi kapsamında 1/1000 ölçekli uygulama imar planları, plan hükümleri değişikliği ile yüksek katlı yapılaşmalarda bina taban alanlarını ilgilendiren düzenlemeler ve çatı kullanımlarında ortak alanlarda yapılaşmalara ilişkin hükümler gibi plan hükümleri düzenlenirken, farklı mimari çözümlemeler için şaşma kat uygulaması ve bahçeli blok yapılaşmalarında açık ve kapalı çıkmaların önünü açan plan hükümleri gibi düzenlemeler, oybirliğiyle onaylandı.

BAŞKAN YÜCEL ÖNEMLİ REVİZYON KARARI İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, hem Alanya Belediyesi personeline hem Alanya Belediyesi meclis üyelerine hem de Antalya Büyükşehir meclis üyelerine revize oylaması için teşekkür etti. Başkan Yücel, "Alanya Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü'müz tarafından hazırlanan, önce Alanya Belediye meclisimizde onaylanan bugün de Büyükşehir Belediyesi şubat ayı meclis oturumunda oybirliğiyle onaylanan kararla birlikte Alanya'mızın tamamında kontrollü yapılaşmanın temeli atıldı. 1/1000 ölçekli uygulama imar planları plan hükümleri değişikliğinde emeği geçen değerli meclis üyelerine ve ekibime teşekkür ediyor, Alanya'mız adına hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Alanya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Alanya ilinden Alanya'da kontrollü yapılaşmanın temeli atıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Şubat 2021 tarihinde saat 10 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Alanya'da kontrollü yapılaşmanın temeli atıldı haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Nisan 2021, Pazar
 • İmsak
  04:47
 • Güneş
  06:12
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  16:43
 • Akşam
  19:41
 • Yatsı
  21:01
Sayfa Başı