ANTALYA HABERLERİ

Akdeniz'e 3 küçük ölçekli sanayi sitesi

DHA
25.11.2018 - 12:11 | Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - KEPEZ Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, gecekondu işgali ve kamyon garajı sorununu çözerek Akdeniz Sanayi Sitesi'nde, 300'e yakın yeni dükkânın yapılmasının önünü açtıklarını belirterek, “100 dükkân ile bir sanayi sitesinin kurulduğunu hesap edersek Akdeniz Sanayi Sitesi'ne 3 tane küçük ölçekli sanayi sitesi eklenecek olmasının mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Hakan Tütüncü, Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Öztürk'ün düzenlediği kahvaltıda sanayi esnafıyla buluştu. Sitenin düğün salonundaki buluşmaya, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ak Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, Ak Parti Kepez, Konyaaltı ve Muratpaşa teşkilatları, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği'ne (AESOB) bağlı odaların başkanları ile sanayi esnafı katıldı.

SORUNLAR ÇÖZÜLDÜ, ESNAFIN YÜZÜ GÜLDÜ

Başkan Hakan Tütüncü, 2009'dan bu yana sanayi sitelerindeki esnafın hizmet verdiği ortamları güzelleştirmek için üstün bir çalışma ve büyük bir seferberlik gösterdiklerini kaydetti. Tütüncü, Akdeniz Sanayi Sitesi'nde iki tane çok önemli büyük hizmet yaptıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Sanayi sitesinde, alt yapı, asfalt, park, çevre ve kavşak düzenlemesi, okul inşa edilmesi gibi konularda çalışmalar yaptık. Sanayi sitesine dönemimizde 2 tane çok önemli ve büyük hizmet yaptığımızı düşünüyorum. Bunlardan biri sitenin imar planlarında getirdiğimiz yeni haklar, ikincisi ise sitenin kapasitesini artırmaya dönük attığımız adımlardır. Bu iki büyük adım, Akdeniz Sanayi Sitesi'nin ticari hacmini geliştiren, esnafımızın ekmeğini büyüten ve Antalya'daki küçük sanayicilerin üretim noktasında ufuklarını büyüten çalışmalar olmuştur."

“Esnafın dükkanını 1'e 10 büyüttükö

Yeni imar haklarıyla, sanayi esnafının dükkanlarını m2 bazında büyütme imkanına kavuştuklarının altını çizen Tütüncü, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Çekme mesafesini de dâhil edersek her bir dükkân neredeyse 1'e 10 büyümüştür. Akdeniz Sanayi Sitesi, 1970'lerin sonunda planlandı. Aradan geçen yıllar içerisinde üretim teknolojileri, sanayi gelişmiş ancak esnafımızın dükkânları 40 yıl öncesinin standartlarında kaldı. İşini geliştirmek isteyen, büyük düşünen esnafımıza yardımcı olmalıydık. Bu sebeple imar planı düzenlemesiyle esnafımıza yeni hakları verdik. Şimdi yeni imar planlarına göre yenilenen esnaf dükkânlarının her biri küçük ölçekli fabrikalar haline geldi. İmar haklarıyla hem burada esnafa büyük düşünmeyi gösteriyoruz hem de istihdamı artırıyoruz."

SANAYİYE 300 YENİ DÜKKÂN

Akdeniz Sanayi Sitesi'nde yaptıkları ikinci önemli çalışmanın gecekondu işgali sorununu çözmek olduğunu aktaran Tütüncü, sözlerine şöyle devam etti:

“Sitenin kuzey bölümünde sanayi sitesi kooperatifinin 130 dönümlük arazisinde 35 yıla yakın yaşanan gecekondu işgali sorunu vardı. Bu mülkiyet problemini çözdük. Gecekondularda oturan hemşehrilerimizin problemlerini de arsa tahsisiyle çözerek, onların mutlu olacağı bir şekilde tahliye sürecini başlattık. Beraberinde uzun yıllar konuşulan kamyon garajı sorununu da imar bakımından farklı bir çözümle mutlu şekilde neticelendirdik. Gecekondu işgali ve kamyon garajı sorunlarını çözerek, sanayi sitesinde 300'den fazla yeni dükkânın yapılmasının önünü açtık. 100 dükkân ile sanayi sitesinin kurulduğunu hesap edersek, Akdeniz Sanayi Sitesi'ne tam 3 tane küçük ölçekli sanayi sitesi ekliyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz."

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Antalya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Antalya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Akdeniz'e 3 küçük ölçekli sanayi sitesi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

24 Şubat 2021, Çarşamba
 • İmsak
  06:09
 • Güneş
  07:28
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  16:23
 • Akşam
  18:53
 • Yatsı
  20:07
Sayfa Başı