ANTALYA HABERLERİ

5 YILDIZLI KEDİ APARTMANI

Ceren DENİZ/HÜRRİYET
14.02.2021 - 11:08 |Son Güncelleme :

Antalya Dokumapark’ta kediler için hazırlanan ‘Kedi Apartmanı’ ilgi çekiyor. 3 katlı 64 odadan oluşan kedi apartmanında minik dostlar için her ayrıntı düşünülmüş.

Ceren DENİZ/HÜRRİYET

ANTALYA’dan Türkiye’ye adını ‘Marul kafa’ olarak duyuran sosyal medya fenomeni Mehmet Yıldırım’ın ‘kedi apartmanı’ hayalini gerçeğe dönüştüren Kepez Belediyesi, Antalya Dokumapark’ta kediler için 3 katlı, 64 odalı ahşap yaşam alanını minik dostlar için her ayrıntıyı düşünerek tasarladı. Hayvan hastanesini yatırım programına alan, Dokumapark’ta kuş evleri inşa eden, kedi ve köpekler için mama üreten belediye, bu kez de kediler için konforlu bir doğal yaşam ortamı oluşturdu. 17 Şubat Kediler Günü öncesi hazır hale getirilen bölgeyi gezen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve fenomen Mehmet Yıldırım, ‘Kedi Apartmanı’ adını verdikleri alanda kedilere mama verdi.

5 YILDIZLI KEDİ APARTMANI

HAYALLER GERÇEK OLDU

Sokak hayvanları için bugüne kadar birçok bölgede onlara hem beslenme hem de barınma noktaları oluşturduklarını belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bu projeyle de kediler için geniş kapasiteli ve korunaklı bir ortam sağladıklarını dile getirdi. Tütüncü, projeyle ilgili şöyle konuştu: “Sosyal medyada çok değişik içerikler üreten Marul Kafa namıyla ünlü Mehmet kardeşimiz bir gün bizim kapımızı çaldı. Bir kedi apartmanı projesi olduğunu bizimle gerçekleştirmek istediğini söyledi. Mehmet’e hayallerini gerçekleştirmek istiyorsan tam yerine geldin dedik. Tüm imkanlarımızı seferber ettik. Kedileri doğayla iç içe bir ortamda bir araya topladık” dedi.

GENÇLER İLHAM VERİYOR

“Gençlerin parlak fikirlerinden şehirciliğin her alanında istifade etme konusunda büyük bir hassasiyet gösteriyoruz. Kimi zaman bilimsel, teknolojik başarılara imza atabileceğimiz büyük projeler, kimi zamanda kültür ve sanata ilişkin önemli eserler, kimi zaman da insani duygularımızı güçlendiren sosyal projeler ortaya çıkıyor. Bu şirin kedi apartmanı, çocuklarımız başta olmak üzere kalbinde büyük bir hayvan sevgisi taşıyan, onlara büyük bir merhametle yaklaşan herkesin dikkatini çeken, farkındalığı yükselten bir çalışma oldu.”

SIFIR ATIK MAMALAR

Kedi apartmanında ve kentin bazı noktalarında oluşturdukları barınaklarda yaşayan tüm hayvanların belediye tarafından üretilen sıfır atık mamalarla beslendiğini söyleyen Tütüncü, “Organik yemek atıklarından kedi ve köpek maması yapmayı başardık. Bu ürettiğimiz mamaları hem kedi apartmanında hem de ki kedilerimize hem de kentin çeşitli noktalarındaki sokak hayvanlarına veriyoruz. Hayvan severlere de bu mamaları dağıtmaları için ücretsiz veriyoruz” dedi.

KEDİLER GÜNÜ HEDİYESİ

Dokumapark’ın içine yapılan kedi apartmanıyla bir hayalinin gerçeğe dönüşmesinin mutuluğunu yaşadığını belirten Mehmet Yıldırım ise duygularını şöyle ifade etti: “Bu projeyle kedilere de kentsel dönüşüm geldi. Hayvan dostlarımızın apartmanı, hayalimizin ötesinde güzelliğe sahip bir yer oldu. Oldukça geniş kapasiteli, hem soğuğa hem de dış ortama karşı korunaklı bir ortamdalar. Bu 3 katlı ahşap bölmeleri olan yapıda bir odada 3 kedi kalabiliyor. 17 Şubat Kediler Günü’nde kedilere böyle bir hediye bırakmak istedik.”

Foto: Kedi Apartmanı fotolar

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden 5 YILDIZLI KEDİ APARTMANI hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Şubat 2021 tarihinde saat 11 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 5 YILDIZLI KEDİ APARTMANI haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Nisan 2021, Çarşamba
 • İmsak
  04:53
 • Güneş
  06:18
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  16:42
 • Akşam
  19:38
 • Yatsı
  20:56
Sayfa Başı