ANKARA HABERLERİ

Yüzde 10 daha az elektrik tüketecek

Hürriyet Haber
13.09.2020 - 00:45 |Son Güncelleme :

Ankara Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi, Enerjisa Enerji ile yürüttüğü ‘LED Aydınlatma Projesi’ ile 345 konutun yıllık ihtiyacı kadar elektrik enerjisi tasarrufu sağlamayı hedefliyor. Bu çerçevede, 2 bin 700 adet eski tip armatürün yeni LED Armatürler ile değiştirilmesi için Enerjisa Enerji ve Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi arasında 4 yıllık anlaşma imzalandı.

Hürriyet Haber

Enerji Performans Sözleşmesi Modeli Projesi ile yatırımın tamamı Enerjisa Enerji tarafından yapılırken model sayesinde Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi hiçbir ek maliyet ödemeyecek. Enerjisa Enerji Perakende Satış Şirketleri Genel Müdürü Ersin Esentürk, “Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi ile bu yıl yaptığımız anlaşma çerçevesinde, hastane binası ve otoparklardaki 2 bin 700 adet eski tip armatür, yeni LED armatürler ile değiştirildi. Bu sayede, 345 konutun toplam yıllık elektrik tüketimine denk gelecek şekilde, yüzde 10.7 daha az elektrik tüketimi sağlanacak ve yaklaşık 361 bin kg CO2 salınımını engellenmiş olacak” dedi. Ufuk Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Op.Dr. Orhan Girgin, yaşamın her alanında enerjinin önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, söz konusu anlaşmayla iyi bir iş birliği sağlandığını kaydetti. Ufuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tevfik Tezcaner de, iyi bir aydınlatmanın özellikle bir hastanede, gerek sağlık sunumu alan hastaların morallerinin yükseltilmesinde gerekse çalışanların motivasyonunun artırılmasındaki önemine işaret etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Yüzde 10 daha az elektrik tüketecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Eylül 2020 tarihinde saat 00 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yüzde 10 daha az elektrik tüketecek haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Eylül 2020, Pazar
 • İmsak
  04:56
 • Güneş
  06:21
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  16:21
 • Akşam
  19:08
 • Yatsı
  20:28
Sayfa Başı