ANKARA HABERLERİ

Yüksek İhtisas Üniversitesi’nde hibrit eğitim

Hürriyet Haber
11.04.2021 - 10:33 |Son Güncelleme :

Dünyayı etkisi altına alan pandemi sonucu dünyanın dijitalleşme hızı artarken, eğitim alanında da dönüşüm hızla yaşanmaya başladı. Bu kapsamda Yüksek İhtisas Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi de Birebir TV Dijital Eğitim Platformu ile ‘hibrit eğitim modeli’ anlaşması imzaladı.

Hürriyet Haber

Eğitimde dijitalleşmede önemli bir çalışmaya imza attıklarını belirten Yüksek İhtisas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Paç, “Yüksek İhtisas Üniversitesi sağlık temalı bir üniversite. Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve sağlıkla ilgili yüksekokullarımız var. Şu an 2 bine yakın öğrencimiz bulunuyor. Önemli işlevlerimizden bir tanesi sağlık eğitiminin çağdaş normlarının üstünde geniş kitlelere sunulmasına olanak sağlamak. Bu nedenle iş birliklerimiz var. Sürekli Eğitim Merkezi’mizin değerli katkılarıyla da yeni bir başlangıcı daha gerçekleştiriyoruz. Birebir TV ile sağlığın ve eğitimin her alanında iş birliğini samimiyetle kucaklıyoruz” ifadelerine yer verdi.

EĞİTİM VE TEKNOLOJİ BİR ARADA

Birebir TV Kurucusu Kerem Salman ise, “Pandemiyle birlikte hayatımızın nasıl dijitalleştiği ortada. Artık uzaktan çalışıyoruz, eğitimler online yapılıyor. Dijitali ve teknolojiyi doğru kullandığınızda eğitimle teknoloji arasındaki yarışı yakınlaştırabileceğiz. Baktığınızda matbaanın icadında eğitim öne geçerken sonrasında teknoloji geçmiş. Şimdi ikisini buluşturan bir alt yapıyla arkadaşlarımızın öğrenme ivmesini hızlandıracak, dikkatlerini toplayacak hem hızlı bir şekilde kolay öğrenmelerini hem de kaliteli içeriğe sahip olmalarını sağlayacağız hep beraber” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Yüksek İhtisas Üniversitesi’nde hibrit eğitim hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Nisan 2021 tarihinde saat 10 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yüksek İhtisas Üniversitesi’nde hibrit eğitim haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

22 Mayıs 2022, Pazar
 • İmsak
  03:34
 • Güneş
  05:21
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  16:45
 • Akşam
  20:10
 • Yatsı
  21:49
Sayfa Başı