ANKARA HABERLERİ

Yönetmeliklerden bakım ve beslemeye

Hürriyet Haber
21.07.2021 - 22:52 |Son Güncelleme :

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Veteriner Şube Müdürlüğü, 28-30 Temmuz tarihlerinde ‘Ev ve Süs Hayvanı Satış Yeri Eğitimi’ ile ‘Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimi’ düzenleyecek.

Hürriyet Haber

Eğitimlerde, hayvan bakımından beslenmeye, barınak düzeninden hayvanlarda ilk yardıma kadar çeşitli konularda dersler verilecek. İki ayrı eğitime katılmak isteyen vatandaşlar, Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Veteriner Şube Müdürlüğü’ne 27 Temmuz Salı gününe kadar başvuruda bulunabilecek. ‘ankara.bel.tr’ internet adresi üzerinden ayrıntılı bilgiye ulaşılabilecek olan ‘Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimi’ için 4 fotoğraf, ikâmetgah belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi ile başvuru yapılabilecek. ‘Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitimi’ne katılmak isteyenler ise nüfus cüzdanı fotokopisi, ikâmetgah belgesi, 4 fotoğraf, eğitim durumunu gösterir belge, ABB veznesine yatırılan 275 TL ücret makbuzu ile başvuruda bulunabilecek.

İLK YARDIM EĞİTİMİ

Uzman eğitmenler eşliğinde verilecek ‘Ev ve Süs Hayvanı Satış Yeri’ eğitimi kapsamında; konu ile ilgili yasa ve yönetmelikler, ruhsat koşulları ve kayıt sistemi, pet shoplarda barınak ve bina düzeni hakkında dersler yer alacak. ‘Yerel Hayvan Koruma Görevlisi’ eğitiminde ise konu başlıkları arasında; yasaklı tür ve ırkların tanımı, hayvanlarda ilk yardım, hayvan refahı, hayvanlarda bakım ve besleme, hayvan davranışları ve hayvan ekolojisi bulunuyor. ABB, Hayvanları Koruma Kanunu ve Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama Yönetmeliğince ev ve süs hayvanı satan kişilerin bu hayvanların bakımı ve korunması ile ilgili olarak eğitim programlarına katılarak sertifika alma yükümlülüğü sebebiyle eğitimler düzenlerken, yönetmeliğin 17. maddesi gereğince de bölgesinde faaliyet gösteren gönüllü vatandaşlara yönelik yerel hayvan koruma görevlisi eğitimi vermeyi amaçlıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Yönetmeliklerden bakım ve beslemeye hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Temmuz 2021 tarihinde saat 22 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yönetmeliklerden bakım ve beslemeye haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

05 Ağustos 2021, Perşembe
 • İmsak
  04:04
 • Güneş
  05:44
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  16:51
 • Akşam
  20:06
 • Yatsı
  21:38
Sayfa Başı