ANKARA HABERLERİ

Yönetimin önceliği tabloyu düzeltmek

Hürriyet Haber
15.06.2021 - 23:33 |Son Güncelleme :

Gelecek yıl yapılacak olağan kongrede delegelerin karşısına daha iyi bir mali tabloyla çıkabilmeyi amaçladıklarını dile getiren Akdaş, “Bu arada Süper Lig’e yükselebilirsek çok iyi olur, çıkamazsak ertesi sene çıkarız. Bu borçla nasıl transfer yapacaksınız, her an transfer yasağı gelebilir” dedi.

Hürriyet Haber

Gençlerbirliği’nin yeni başkanı Niyazi Akdaş, kurumsallaşıp, şeffaf olacaklarını söyledi. Akdaş, öncelikli hedeflerinin mali tabloyu düzeltmek olduğunu vurgulayıp, “Mali durumu tam olarak belirlemeye çalışıyoruz. Kısa, orta ve uzun vadeli programlar yapacağız. Zor bir göreve soyunduk. Gençlerbirliği sevdamız olmasa taşın altına elimizi koymazdık. En iyi şekilde halletmeye çalışacağız. Bu kulüp kurumsal değil. Rahmetli İlhan ağabeyin zamanından beri bireysel şekilde yönetilmiş. Kime ne borç var, kimden ne kadar para alınıyor? Belli değil. Hangi menajerle çalışılıyor, hangi menajere ne kadar veriliyor? Bunlar muamma, kimse bilmiyor. Kapalı kapılar arkasında transferler yapılıyor. Şeffaf olacağız, bu şart” diye konuştu.

Yönetimin önceliği tabloyu düzeltmek

TRANSFER YASAĞI YEMEMEYE ÇALIŞACAĞIZ

Akdaş, genel kurulda borçlanma yetkisi aldıklarını hatırlatarak, şunları söyledi:

“Bazı arkadaşlarım buna itiraz etti ama ilk etapta görünen futbolculara 40 milyon lira borç var. Herhalde arkadaşlar 40 milyon lira borcu benim cebimden ödememi beklemiyor. Onun için kredi ile bu borçları temizleyip, transfer yasağı yememeye çalışacağız. İlk hedefimiz borcu kısmen azaltmak. Yaklaşık 45 milyon olan vergi borcunu erteleyip, yıllara yayıp önümüze bakacağız. Kulübün borcu ben baktığımda 130 milyon lira gibiydi, şimdi bir sürü icra geliyor. İlk hedefimiz, gelecek yıl haziranda yapılacak olağan kongreye daha iyi bir mali tabloyla çıkabilmek. Bu arada Süper Lig’e yükselirsek çok iyi olur ama çıkamazsak ertesi sene çıkarız. Bu borçla nasıl transfer yapacaksınız, her an transfer yasağı gelebilir.”

ÖZCAN BİZATİ’DE EKSİK OLAN ŞEY HEYECAN

“Teknik Direktör Özcan Bizati ile görüştüm. İngiltere’deki gibi bir sistem öneriyor. Orada bir antrenör 25 yıl çalıştığında, bu sitem işler. Özcan hoca ‘Tüm alt yapılar bana bağlı olsun, oraya ayrı ayrı hocalar koyalım’ diyor. Yarın Bizati ile yolları ayırırsak, sistem tepetaklak olacak. Bizati’nin bir tek eksiği var; heyecan yok. Ben olsam, mağlubiyette, galibiyete ayrı reaksiyon gösteririm. Özcan hoca dümdüz, surat duvar gibi. Kendisine söyledim, ondan söylüyorum. Yoksa tabii ki içinden heyecan duyuyordur.”

BU KULUP ANKARA’NIN ÖNEMLİ BİR MARKASI

“Altyapıya önem vereceğiz. Yardım kampanyasından çok fazla şey beklemiyorum ama Gençlerbirliği’ne olan Ankaralıların sevdası artar. O bakımdan önemsiyorum. Ankaralı zengin iş insanları ile konuşacağım. Odalar birliği, sanayi odası, ATO var. Konuşup, yardım almaya çalışacağım. Gençlerbirliği Ankara’nın markası. Maalesef Süper Lig’de başkentten takım yok. Ankara’ya hiç yakışmıyor. Sadece Gençlerbirliği ve Ankaragücü değil, Hacettepe, Mamak FK, Ankaraspor küme düştü. Ankara milletvekillerini de biraz sahip çıkmaya çağıracağım. Genel kurulda söyledim; yardım etmeyen milletvekilini taraftara şikayet edeceğim.”

İLHAN AĞABEY İLE FELSEFEMİZ FARKLI

“Rahmetli İlhan Cavcav ile felsefemiz farklı. Ben küçük olayım taraftar büyük olsun anlayışına sahibim. Ne kadar çok taraftarımız olursa, bu şehir o kadar sahiplenir. Stada, en fazla 500-600 kişi geliyor. O stadın dolması lazım. Gelecek kongreye iyi bir mali tabloyla başarılı bir şekilde çıkmazsak bırakırım. İlhan ağabeyden sonra görevi devralmış olsaydım çok daha rahattı, böyle büyük borçların altına girilmezdi. Hem Cavcav’ın eşi Nazan Hanım hem de oğlu Önder Bey, tebrik ettiler. ‘Ailemiz için çok olumlu şeyler söyledin’ dediler. Ben kavga adamı değilim. Birlik beraberlik her şeyin çözümüdür. Biz bu mali yapıyı düzeltmezsek o zaman kulüp, Eskişehirspor, Karabükspor gibi istenmeyen yerlere gider. Borcun üstüne bir daha böyle borçlanma yaparsam, borç 300-400 milyon liraya çıkar. O zaman ödenmeyecek hale gelir. Mevut borç birden ödenecek bir tablo değil ama zaman içine yayılabilecek bir tablo.”

BEŞTEPE’DE ÖZE DÖNÜŞ DÜŞÜNCESİ

Gençlerbirliği’nde yeni bir dönem başlarken, yeni yapılanma konusunda da hem yönetim hem de divan kurulu arasında fikir alış verişi trafiği hızlandı. Hem kulübün ekonomik yapısı hem de camianın bütünleşmesi açısından, idari ve teknik kadroda öze dönüş düşüncesinin hayata geçirilmesi ağırlık kazanmış durumda. Bu doğrultuda yapılan değerlendirmelerde, daha önce Gençlerbirliği’nde forma giyen ve hem Hacettepe hem de Gençlerbirliği’nde teknik direktörlük görevini üstlenen, Osman Özdemir ile Metin Diyadin’in isimleri ön plana çıkıyor. Yine, Beştepe’de geçmişte farklı alanlarda çalışan Celal Kıprızlı’ya da yeni bir görev verilmesi gündemde. Özdemir ve Kıprızlı’nın, Divan Kurulu üyelikleri bulunduğundan olası bir görevlendirmede, bu görevlerinden ayrılmaları gerekecek.

Gençlerbirliği’nin yeni Divan Kurulu yaptığı ilk toplantıda, kulübün efsane başkanlarından Hasan Şengel’i divan başkanı seçti. Başkan vekilliklerini, Selçuk Irgıt ve Akşit Özkural, yazmanlığı ise Necdet Özkazancı yürütecek.

BAŞKANA YAŞ GÜNÜ KUTLAMASI

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Niyazi Akdaş’ın 73. yaş günü, yönetim kurulu ve divan kurulu üyeleri ile kulüp personeli tarafından kutlandı. Organizasyon için teşekkürlerini sunan Akdaş, “Hep birlikte nice başarılı sezonlar geçirmek dileğiyle” diyerek doğum günü pastasını kesti. Personel ve tesis sorumlusu Cemalettin Sakallıoğlu ile kulüp sekreteri Serya Patır, tüm çalışanlar adına Akdaş’a çiçek takdim etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Yönetimin önceliği tabloyu düzeltmek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Haziran 2021 tarihinde saat 23 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yönetimin önceliği tabloyu düzeltmek haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

01 Ağustos 2021, Pazar
 • İmsak
  03:59
 • Güneş
  05:40
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  16:53
 • Akşam
  20:10
 • Yatsı
  21:44
Sayfa Başı