ANKARA HABERLERİ

Yönerge ile esnafımızın korunmasını istiyoruz

Hürriyet Haber
21.01.2020 - 16:04 |Son Güncelleme :

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Ulaşım Daire Başkanı Fatih Eryılmaz, ABB Ankara Ulaşım Plan ve Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME), Başkent’teki ticari taksilerle ilgili hazırladığı ‘Ticari Taksi Yönetmeliği’nin, taksici esnafının imajını düzeltilmesi için kayıt dışı çalışan araçlara son vereceğini söyledi. Konuyla ilgili başlattıkları anketle taksi sahiplerinden katılımlarını da istediklerini hatırlatan Eryılmaz, özetle yönetmelik ve anket ile ilgili şu bilgileri verdi:

Hürriyet Haber

EK YÜK GETİRECEK KONU YOK

“Bütün tarafları memnun edecek bir yönerge hazırladık. Bugüne kadar taksici esnafımızın sahip olduğu haklarının devam etmesini garanti altına aldık, almaya devam ediyoruz. Taksici esnafımızın aklına şüphe düşürmek, soru işareti getirmek isteyenler olabilirler. Kesinlikle emin olsunlar bu yönergede taksici esnafımıza ek yük getirecek hiçbir konu bulunmamaktadır. Bizim amacımız taksici esnafına belli standartlar getirerek, halkın güvenli ve konforlu olarak taşınmasında belediye olarak yardımcı olmak. Yapacağımız düzenlemenin diğer bir faydası Uber araç sistemine karşı taksicilerimizi korumak. Taksilerde konfor anlamında bir iyileştirme yapılmadığı için vatandaşlarımız tarafından taksiler tercih edilmez hale geldi. Biz burada taksici esnafımızın hem bugün hem de yarın korunmasını istiyoruz ve bunu sağlayacağız. Belediye olarak bunlara teknolojik bir iyileştirme yapmak zorundayız. Uber veya başka bir şirket bu alana girerek kimsenin ekmeğiyle oynamasın.” 7 bin 701 taksi sahibinin cep telefonlarına SMS mesajı göndererek, ankete katılmalarını istediklerini hatırlatan Yılmaz, taksici esnafının ve vatandaşların görüşlerini almak için taksi duraklarına giderek de bilgilendirme yaptıklarını belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Yönerge ile esnafımızın korunmasını istiyoruz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ocak 2020 tarihinde saat 16 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yönerge ile esnafımızın korunmasını istiyoruz haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Şubat 2020, Pazartesi
 • İmsak
  06:09
 • Güneş
  07:33
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  16:04
 • Akşam
  18:32
 • Yatsı
  19:51
Sayfa Başı