ANKARA HABERLERİ

Yoğun talep memnun etti

AA-DHA
15.06.2021 - 23:50 |Son Güncelleme :

Sağlık Bakanlığı’nca COVID-19 ile mücadele kapsamında aşı programına dahil edilen SGK'ye kayıtlı tüm çalışanların ilk doz aşıları uygulanıyor.

AA-DHA

Ankara Şehir Hastanesi'nde SGK'ya kayıtlı tüm çalışanların aşılanmasına başlandı. Yaş sebebiyle sırası gelen vatandaşların aşılanmasına da devam edildi. Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi'nde aşı olmaya gelenlerin yoğunluk oluşturduğu görüldü. Hastanede aşı sorumlusu olarak görev yapan hemşire Hatice Samur, bugün (dün) itibarıyla randevu sayısının 9 bine ulaştığını, ancak aşı hakkı olduğu halde randevu almayan kişileri de aşıladıklarını söyledi.
Bu nedenle sayının 9 bini geçtiğini belirten Samur, aşıya olan ilgiden ve yoğunluktan memnun olduklarını ifade etti.

Yoğun talep memnun etti

VERİ GİRİŞİNDE SIKINTI OLDU

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ümit Savaşçı, SGK’lılar da aşı yapma hakkı kazanınca sistemde ciddi bir yoğunluk olduğunu ifade etti. Savaşçı, şunları söyledi: “Hem e-Nabız hem de bizim aşı sırasında uyguladığımız aşılama uygulamasında veri girişinde sıkıntı var. Biz kişileri aşıladıktan sonra sisteme girmek zorundayız, her kişiden sonra yarım saat beklemek zorunda kalabiliyoruz. Bu bizim için sevindirici bir olay. Talebin bu kadar yoğun olması toplumumuzun aşıya ne kadar istekli, gönüllü olduğunu ve artık bu salgından aşı ile kurtulabileceğine inandığını gösteriyor. Halkımıza tavsiyemiz daha az yoğun olan bölge ve sağlık kuruluşlarından aşı talep etmeleri. Sistemde yaşanan yoğunluktan dolayı, randevu almadan aşı sırası gelen herkes aşı yaptırabiliyor.” 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Yoğun talep memnun etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Haziran 2021 tarihinde saat 23 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yoğun talep memnun etti haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

01 Ağustos 2021, Pazar
 • İmsak
  03:59
 • Güneş
  05:40
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  16:53
 • Akşam
  20:10
 • Yatsı
  21:44
Sayfa Başı