Yenimahalle’de Bahara Merhaba Konseri

Güncelleme Tarihi:

Yenimahalle’de Bahara Merhaba Konseri
Oluşturulma Tarihi: Nisan 29, 2015 11:11

DUAYEN SANATÇILARDAN İLHAN ŞEŞEN VE VEDAT SAKMAN NAZIM HİKMET KONGRE VE SANAT MERKEZİ’NDE “AKUSTİK HİKAYELER” ADLI KONSEPTİYLE YENİMAHALLELİ HAYRANLARIYLA BULUŞTU. YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANI FETHİ YAŞAR’IN EV SAHİPLİĞİNDE DÜZENLENEN KONSERİ, CHP YENİMAHALLE İLÇE BAŞKANI AHMET MEŞE, BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ MEHMET KARTAL, BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI YAŞAR NESLİHANOĞLU, MECLİS ÜYELERİ, MUHTARLAR VE VATANDAŞLAR BİRLİKTE İZLEDİ.

Yenimahalle Belediyesi muhteşem bir akustik konserle bahara ’merhaba’ dedi.
Duayen sanatçılardan İlhan Şeşen ve Vedat Sakman Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde “Akustik Hikayeler” adlı konseptiyle Yenimahalleli hayranlarıyla buluştu. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde düzenlenen konseri, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe, Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar birlikte izledi.
SANATIN VE SANATÇININ BAŞKENTİ YENİMAHALLE
Konser öncesi kısa bir konuşmayla sanatseverlere Yaşar, “Belediye olarak kış ayları boyunca çeşitli sanat etkinlikleriyle ünlü sanatçıları sizlerle buluşturduk. Yenimahalle Belediyesi her zaman sanata ve sanatçıya en çok destek veren belediye oldu olmaya da devam ediyor” dedi.
Kültür sanat etkinliklerinin yaz boyunca da devam edeceğini müjdeleyen Yaşar, “Biz gücümüzü cumhuriyetin değerlerinden alıyoruz. Birliğimizi de dirliğimizi de ancak o değerlere sahip çıkarak koruyabiliriz. Türkiye Cumhuriyeti İslam ülkeleri içerisinde farklı bir cumhuriyet ise onu farklı yapan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün değerleridir” diye konuştu.
İLK ŞARKILARDAN SON ALBÜME
Yenimahalleli hayranları için en güzel şarkılarından bir derleme yapan Şeşen ve Sakman salonu dolduran yüzlerce vatandaşa muhteşem bir gece yaşattı. Sahnede hem sevilen şarkılarını seslendiren hem de şarkı aralarında anlattığı hikayeler ile izleyicileri güldüren Şeşen, ilk şarkısını eşi Arzu Şeşen’in gönlünü çalmak için yazdığını ve daha sonra bir plakçının bu şarkıdan ilk plağını yaptığını söyledi. İkili, iki saate yakın kaldığı sahnede “Gördüğüme Sevindim”, “Ellerimde Çiçekler” gibi unutulmayan parçalarının yanı sıra Şeşen’in son albümü“Gel” den de şarkılar seslendirerek tüm salon tarafından ayakta alkışlandı.
Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!