ANKARA HABERLERİ

Yeni Adliye 2 yılda bitecek

Hürriyet Haber
03.02.2016 - 17:36 |Son Güncelleme :

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ve Ankara Barosu Başkanı Hakan Canduran, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek’i makamında ziyaret etti.

Hürriyet Haber

Ankara Barosu’ndan ziyarete ilişkin yapılan açıklamada Ankara’daki adliye probleminin de gündeme geldiği belirtildi. Müsteşar Kenan İpek, Ankara Hali’nin bulunduğu yere yapılması planlanan ve bütün mahkemeleri bir arada barındıracak yeni adliye kampüsü için zemin etütlerinin gelecek hafta yapılacağını belirtti. Türkiye’nin en kullanışlı adliyesinin planlandığını ve Türkiye Barolar Birliği ile Ankara Barosu’nun da planlama aşamasında konuya etkin şekilde dahil edileceğini belirten Müsteşar İpek, inşaatın iki yıl içerisinde bitirileceğini kaydetti.

ULAŞIM İÇİN GÖKÇEK’İ ARADI

Müsteşar İpek, bu süre zarfında geçici olarak hizmete sokulan Çukurambar’daki ek binanın eksikliklerinin de en kısa sürede giderileceğini söyledi. Avukatların talebine uygun olarak bir asansörün sadece avukatlara tahsis edileceğini belirten İpek, adliye önündeki değnekçilere ise kesinlikle müsamaha gösterilmeyeceğinin de altını çizdi. İpek ziyarette ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i arayarak, Balgat’taki ek binaya daha kolay ulaşım için Ulus ve Kızılay’dan otobüs seferleri konulmasını da rica etti.

ANKARA HÜRRİYET GÜNDEME GETİRDİ

Ankara Hürriyet, fiziki yetersizlik gerekçesiyle Sıhhiye’den Çukurambar’a taşınan iş ve ticaret mahkemelerinin bulunduğu binadaki aksaklıkları 30 Ocak 2016 günü, ‘Avukatlar huzursuz’ manşeti ile gündeme getirmişti. Ankara Barosu Başkanı Hakan Canduran’ın görüşlerine yar verilen haberde; bina girişindeki x-ray cihazlarının çalışmadığı, güvenlik görevlilerinin arama yapmadığı, dava dosyalarının yerlerde istiflendiği, bölgedeki toplu taşımanın ve otopark alanının yetersiz olduğu aktarılmıştı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Yeni Adliye 2 yılda bitecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Şubat 2016 tarihinde saat 17 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yeni Adliye 2 yılda bitecek haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Mayıs 2022, Salı
 • İmsak
  03:41
 • Güneş
  05:25
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  16:44
 • Akşam
  20:05
 • Yatsı
  21:42
Sayfa Başı