Uygulamalı diş sağlığı çalışması

Güncelleme Tarihi:

Uygulamalı diş sağlığı çalışması
Oluşturulma Tarihi: Kasım 29, 2022 16:53

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ‘Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası’ kapsamında vatandaşları ağız ve diş sağlığı konusunda bilgilendirdi. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, Ankara Diş Hekimleri Odası ile birlikte, Kızılay Güvenpark olmak üzere Batıkent ve Koru Metro istasyonlarında vatandaşlara broşür ve diş macunu dağıtarak bilinçlendirme çalışmaları yaptı.

Haberin Devamı

Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Aslan ve Ankara Diş Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Er’in de katıldığı etkinlikte ağız ve diş sağlığı konusunda doğru ya da yanlış bilinen bilgiler de anlatıldı.

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞIN BAŞLANGICI

Ağız ve diş sağlığı bilincini daha da yaygınlaştırmak istediklerini belirten Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Aslan, “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak Ankara’da her can değerlidir. O canların sağlığı daha değerlidir. Biz ağız ve diş sağlığının, sağlığın başlangıcı olduğuna inanıyoruz” dedi. Ankara Diş Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Er ise “Toplumda koruyucu ve önleyici sağlık hizmetlerini önceleyen politikaları önemsiyor ve bununla ilgili çalışmalar yürütüyoruz. Bu kapsamda Ankara Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle toplumda ağız ve diş sağlığının farkındalığını arttırmaya yönelik faaliyetler sürdürüyoruz” diye konuştu.

Haberin Devamı

Uygulamalı diş sağlığı çalışması

BAKMADAN GEÇME!