ANKARA HABERLERİ

Üyelerimiz kısa çalışma ödeneğine başvursun

Hürriyet Haber
03.04.2020 - 09:53 |Son Güncelleme :

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, “İstihdamı korumak için üyelerimiz kısa çalışma ödeneğine başvuruda bulunabilir” ifadesini kullandı.

Hürriyet Haber

Baran yazılı açıklamasında, koronavirüs salgınıyla mücadele sürecinin üretim, ticaret ve istihdam kaybı yaşanmadan atlatılmasının çok önemli olduğuna dikkat çekti. Kovid-19 salgını nedeniyle faaliyeti yavaşlayan veya durdurulan ATO üyelerinin istihdamı düşürmeden bu süreci geçirmelerinin ekonominin sürdürülebilirliği açısından önemli olduğuna işaret eden Baran, açıklamasına şöyle devam etti:

ÇALIŞANLARINIZ DA MAAŞSIZ KALMASIN

“Söz konusu uygulama işçiye gelir sürekliliği hakkı tanırken işverene de çalışanını kaybetmeme imkânı sağlıyor. Kovid-19'un etkileri bittiğinde işimize gücümüze kaldığımız yerden ve daha sıkı sarılarak devam etmemiz gerekiyor. Bunu ancak yetişmiş, nitelikli iş gücümüzü kaybetmeden, onları üretimin, ticaretin içinde tutarak yapabiliriz. Bu konuda üyelerimizin ihtiyacı olan kaynağı kısa çalışma ödeneği sağlıyor. İstihdamı korumak için üyelerimiz kısa çalışma ödeneğine başvuruda bulunabilir. Başvurularınızı yapın ki çalışanlarınız da maaşsız kalmasın.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Üyelerimiz kısa çalışma ödeneğine başvursun hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Nisan 2020 tarihinde saat 09 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üyelerimiz kısa çalışma ödeneğine başvursun haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

03 Nisan 2020, Cuma
 • İmsak
  04:56
 • Güneş
  06:22
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  16:32
 • Akşam
  19:21
 • Yatsı
  20:42
Sayfa Başı