ANKARA HABERLERİ

Üreticiye fide desteği

Hürriyet Haber
11.05.2021 - 23:55 |Son Güncelleme :

Çubuk Belediyesi, ilçede turşuluk sebze üretimini arttırmak ve küçük üreticiyi desteklemek amacıyla, çiftçilere 100 bin adet biber, domates ve salatalık fidesi dağıttı.

Hürriyet Haber

Çiftçilerin öncelikli ihtiyaçlarının yerinde üretilen fide olduğunu bildiklerini söyleyen Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, 100 bin fidenin ücretsiz olarak dağıtımını Çubuk Ziraat Odası tarafından verilen çiftçi belgesine göre gerçekleştirdiklerini aktardı. Barbaros Mahallesi’ndeki Çubuk Belediyesi Lojistik Merkezi’nin arkasına kurdukları seralarda bu yıl ilk defa sebze fidesi yetiştirdiklerini anlatan Demirbaş, amaçlarının ilçede üretimi ve üreticiyi desteklemek olduğunu aktardı. Başkan Demirbaş, şu bilgileri verdi:

GELECEK SENE ÜRETİM ARTACAK

“Bu yıl ilk defa kurduğumuz seralarda kendi fidelerimizi yetiştirdik ve çiftçilerimize ücretsiz bir şekilde dağıtımını yapıyoruz. En önemli gider kalemi olan kaliteli fideleri çiftçimize dağıtarak yüklerini biraz olsun hafifletmek istedik. İnşallah çiftçilerimiz bu fideleri topraklarına dikecekler ve başlangıç olarak bereketli ürünler elde edecekler. Bu yıl bir başlangıç bu ama önümüzdeki yıl hem sayıyı hem de üretim kapasitesini arttıracağız. Önümüzdeki yıl hedefimiz 500 bin fide yetiştirmek ve dağıtmak olacak. Bu yıl iyi de verim aldık. Bunun yanında yaklaşık 25 bin çiçek fidesi üretimi de yaptık. Bunları da tüm vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtarak balkon ve bahçelerini süsleyecekler.”

Üreticiye fide desteği

İLÇE EKONOMİSİNE KATKI VERECEĞİZ

Çiftçilerden Veysel Öztürk, “Biz de her yıl ektiğimizden daha fazla üretim yaparak ilçe ekonomisine katkı vereceğiz” derken, öğretmen olduğunu ve boş zamanlarını değerlendirmek için de çiftçilik yaptığını anlatan Özlem Arslan, “Bu yıl da belediyemizin sağladığı imkânlarla üretim yapacağız. Bereketli bir yıl olmasını diliyorum” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Üreticiye fide desteği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Mayıs 2021 tarihinde saat 23 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üreticiye fide desteği haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Haziran 2021, Çarşamba
 • İmsak
  03:17
 • Güneş
  05:12
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  16:52
 • Akşam
  20:26
 • Yatsı
  22:13
Sayfa Başı