ANKARA HABERLERİ

Üreten bir Türkiye şart

Buğra OLAÇ-Ferhat EKİNCİ/DHA
04.05.2021 - 01:01 |Son Güncelleme :

Ankara 2’nci Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir fabrikayı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Sanayimizin çarkının çok hızlı bir şekilde dönmesi için sonuna kadar desteklerimizi sürdürüyoruz, sürdüreceğiz” dedi.

Buğra OLAÇ-Ferhat EKİNCİ/DHA

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile birlikte Ankara 2'nci Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan otomotiv yedek parça üretimi yapılan fabrikayı önceki gece saatlerinde ziyaret etti. Oktay ve Varank’a, Ankara Valisi Vasip Şahin ile Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir eşlik etti. İşçilerle birlikte sahur yaptı ve sohbet eden Oktay, fabrika yetkililerinden üretim hakkında bilgi aldı ve üretim hattından çıkan somunları paketledi. Oktay ayrıca, somun üretimi yapılan makinenin kontrol paneline geçerek orada da üretim yaptı.

Üreten bir Türkiye şart

ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ

Bir taraftan tam kapanma tedbiri ile koronavirüsle mücadele ederken diğer taraftan sanayinin tüm çarklarının döndüğünü belirten Oktay, tüm kaynakları seferber ederek çalışanın yanında olduklarını söyledi. Yıl sonu itibarıyla ihracat rekorunu birlikte kutlayacaklarını söyleyen Oktay, “Onun için üreten bir Türkiye şart. Biz hizmet sektöründeki sıkıntıların farkındayız biliyoruz. Onun da sebebi koronavirüsten ötürü kapanmadır. Bununla birlikte sanayimizin çarkının çok hızlı bir şekilde dönmesi için de sonuna kadar desteklerimizi sürdürüyoruz, bundan sonra da sürdüreceğiz. Esnafımızın da yine aynı şekilde yanında olacağız ve oluyoruz. Sıkıntıda olan ailelerimizin de yine yanında olacağız, oluyoruz” dedi. 

ÇALIŞMALARA ŞAHİT OLDUK

İncelediği fabrikada tüm dünya ve Türkiye'deki otomotiv sektörü için bağlantı elemanları üretildiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, “Sadece bağlantı elemanlarını değil bağlantı elemanlarının yapımında kullanılan makinaları da üreten bir işletmemiz burası. Biz bugün burada gördüğümüz manzaradan son derece mutlu olduk ve yenilenme çalışmalarını da yine birlikte gördük. Kapasite artışı ile ilgili çalışmalara şahit olduk” diye konuştu.

Üreten bir Türkiye şart

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ve Bakan Varank, üretim hattından çıkan somunları paketledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Üreten bir Türkiye şart hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Mayıs 2021 tarihinde saat 01 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üreten bir Türkiye şart haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Mayıs 2021, Salı
 • İmsak
  03:39
 • Güneş
  05:24
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  16:44
 • Akşam
  20:06
 • Yatsı
  21:43
Sayfa Başı