ANKARA HABERLERİ

Üniversitelerin gözüyle Ankara

Hürriyet Haber
07.03.2017 - 01:00 |Son Güncelleme :

Başkent’teki üniversitelerin rektörleri, üst yönetimleri ve önde gelen bilim insanları, Hürriyet Ankara’nın başlattığı “Ankademi: Şehir ve üniversite” projesinde bir araya gelerek üniversiteyi ve kenti konuştu.

Hürriyet Haber

Eğitimden siyasete, yerel gündemden kent sorunlarına, kültür sanattan sosyal yaşama kadar kentini yaşayan gazete Hürriyet Ankara, bugüne kadar Ankara’ya katma değer katan projelerine bir yenisini daha ekledi. Başkent’teki üniversiteler Ankademi projesiyle üniversite ve kent ilişkisini masaya yatırdı.

Üniversitelerin gözüyle Ankara

YAŞANABİLİR BİR ŞEHİR İÇİN

Üniversitelerin kente, kentin üniversitelere katkısı ne? Ankara’nın daha yaşanabilir bir şehir olması için neler öneriyorlar? Neler yapabilirler, yerel yöneticilerden neler bekliyorlar? Sorunlar, çözüm önerileri ve şehir projeleri neler? Hepsi “Ankademi”dizimizde.

287 BİN ÖĞRENCİ 18 BİN AKADEMİSYEN

Kentin dört bir yanına yayılan 16 üniversitenin bulunduğu Ankara’da YÖK verilerine göre şu anda 287 bin 882 öğrenci 18 bin 108 öğretim elemanı bulunuyor. Hürriyet Ankara her hafta üniversiteleri, her yönüyle sayfalarına taşıyacak.

İLK GÜN CUMA

Üniversitelerin gözüyle Ankara

ANKARA ÜNİVERSİTESİ

Öğrencilerden kentliye, akademisyenlerden şehirleşme uzmanlarına, yerel yönetimlerden ulusala herkesi ilgilendiren “Ankademi” 10 Mart Cuma günü Ankara Üniversitesi ile başlıyor. Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş ve üniversite yönetimiyle Başkentin dününü, bugününü ve yarınını, her yönüyle konuştuk.

HER HAFTA BİR YERDEYİZ

Ankara Üniversitesi’nin ardından konuk olduğumuz “ODTÜ, Hacettepe Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, TOBB ETÜ, Yüksek İhtisas Üniversitesi, TED Üniversitesi, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi”leri de çarpıcı analizleri, değerlendirmeleriyle her hafta Hürriyet Ankara’da.

Hürriyet Ankara Haber Koordinatörü Deniz Gürel ve Doç. Dr. Savaş Zafer Şahin’in koordinatörlüğündeki projede muhabirlerimiz Murat Yılmaz, Oğuz Demir ve Mert Gökhan Koç da yer alıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Üniversitelerin gözüyle Ankara hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Mart 2017 tarihinde saat 01 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üniversitelerin gözüyle Ankara haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

22 Eylül 2021, Çarşamba
 • İmsak
  05:05
 • Güneş
  06:29
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  16:12
 • Akşam
  18:54
 • Yatsı
  20:12
Sayfa Başı