ANKARA HABERLERİ

‘Üç Hece’ ile müzikal destek

İlyas GÜN/AA
01.05.2019 - 09:10 |Son Güncelleme :

Sincan Şair Abdurrahim Karakoç Ortaokulu’nda öğretmenlik yapan, Caner Menemencioğlu, 23 Nisan’da çıkardığı “3 Hece” adlı albümünün geliriyle, köy okullarındaki çocuklara enstrüman alacak.

İlyas GÜN/AA

Teknoloji ve tasarım öğretmeni Caner Menemencioğlu, sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde, Türkiye'de davet aldığı köy okullarına giderek öğrencilere müzik ve kısa film yönetmenliği konularında eğitim veriyor. Müzik çalışmaları da bulunan Menemencioğlu, söz ve besteleri kendisine ait şarkılardan oluşan “3 Hece” adlı albümünden elde edilecek gelirle alacağı enstrümanları, köy okullarındaki minik öğrencilere bağışlayacak. Caner Menemencioğlu, öğretmenliğin yanı sıra yazdığı kısa filmlerin yönetmenliğini yaptığını söyledi. Şarkı sözü yazmayı ve beste yapmayı da sevdiğini anlatan Menemencioğlu, "Bugüne kadar çok sayıda şarkı sözü yazdım ama sadece 4 şarkıya farklı tarihlerde klip çektim. Şimdi de bir albüm çıkardım" dedi. Öğretmenlik yaparken müzikten kopmadığını, müzikle de çocukların hayatına dokunabildiğini ifade eden Menemencioğlu, şöyle konuştu:

GELECEĞİN SANATÇILARI ÇIKACAK

"Neden sadece öğretmenlik yapmıyorum? Çünkü okul için 'eğitim ve öğretim' denir. Bir öğrencinin okulu sevmesi için bana göre ilk basamak eğitim, daha sonra öğretimdir. Çocuklara, okulu sevmeleri için öncelikle sınıfta müzik eğitimleri vermeye başladım. Sonra davet aldığım okullarda eğitimlere devam ettim. Minik öğrencilerin de içinde yer aldığı kısa film ve belgeseller yapmaya çalıştım. Bunların hepsi çocukların hayatını olumlu yönde değiştirmek için."

Köy okullarını gezerek çocuklarla şarkılar söylediğini anlatan Menemencioğlu, "Eğitimin ve öğretimin ne kadar değerli olduğunu onlara anlatacağım. Okulu sevdirmenin yollarından birinin de sanat olduğunu aktarmaya çalışacağız" ifadelerini kullandı. Albümünün tüm gelirini, köy okullarındaki çocuklara bırakacağını dile getiren Menemencioğlu, şunları kaydetti:

"Albüm sayesinde köy okullarındaki çocuklarımıza mızıka, gitar, piyano veya bağlama alacağız. Yani çocukların kullanmaktan hoşlandığı tüm enstrümanları, albümden gelen gelirle sağlamaya çalışacağız. Aslında yapmaya çalıştığımız farkındalık oluşturmak. Belki de geleceğin sanatçıları bu enstrümanları kullanarak ortaya çıkacak."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden ‘Üç Hece’ ile müzikal destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Mayıs 2019 tarihinde saat 09 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ‘Üç Hece’ ile müzikal destek haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

03 Nisan 2020, Cuma
 • İmsak
  04:56
 • Güneş
  06:22
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  16:32
 • Akşam
  19:21
 • Yatsı
  20:42
Sayfa Başı