Türkiye’de ülkemi temsil etmek benim için büyük onur

Güncelleme Tarihi:

Türkiye’de ülkemi temsil etmek benim için büyük onur
Oluşturulma Tarihi: Haziran 30, 2022 14:16

ABD’nin 246’ncı Bağımsızlık Günü, ABD Ankara Büyükelçiliği Konutu’nda düzenlenen resepsiyonla kutlandı. ABD Büyükelçisi Jeffry Flake, “Türkiye gibi önemli bir görev yerinde, ülkemi temsil ediyor olmak benim için büyük bir onur” dedi.

Haberin Devamı

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) 246’ncı Bağımsızlık Günü, ABD Ankara Büyükelçiliği Konutu’nda düzenlenen resepsiyonla kutlandı. Resepsiyona ABD Büyükelçisi Jeffry Flake ve eşi Sefire Cheryl Flake, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, diplomatlar ve misyon şefleri katıldı. Büyükelçi Flake ve eşi Sefire Cheryl Flake’in davetlileri girişte karşıladığı resepsiyonda Türkiye ve ABD’nin milli marşları okundu. Büyükelçi Flake, Türkiye’de görev yapmaktan büyük onur duyduğunu belirterek şunları söyledi: “Yaşlı bir büyükelçi olarak Türkiye’ye gelirken, çıktığımız bu yolculukta başladığımız noktaya döndüğümüzü hissediyorum. Türkiye gibi önemli bir görev yerinde, gerek siyasi gerekse coğrafi olarak kendisini her zaman olayların merkezinde bulan bir ülkede, ülkemi temsil ediyor olmak benim için büyük bir onur.”

Türkiye’de ülkemi temsil etmek benim için büyük onur


BUGÜNKÜ İLİŞKİLERİMİZ MÜTTEFİK İLİŞKİSİ

Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakcı ise bağımsızlığın Türkiye ve ABD için çok şey ifade ettiğini vurgulayarak, “Bugünkü ilişkilerimiz müttefik ilişkisi. Biz güçlü NATO ülkeleriyiz. Ticaret ilişkilerimiz hızlı şekilde artıyor. 100 milyar dolarlık ticaret hedefimizden hala uzaktayız ama bundan eminim, Türkiye ve ABD bunu başarabilir” ifadelerini kullandı. 


Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!