ANKARA HABERLERİ

Türkçe Pop'ta 2000'ler zamanı

Doğahan GİRİTLİOĞLU- Fotoğraflar: Haşim KILIÇ
27.09.2019 - 09:49 |Son Güncelleme :

Türk pop müziğin unutulmaz şarkılarından oluşan setleriyle dinleyicileri geçmişe götüren Fulya ve Firuze Görmüşoğlu kardeşler, “Türkçe pop geceleri için 2000’ler zamanı geldi” diyor.

Doğahan GİRİTLİOĞLU- Fotoğraflar: Haşim KILIÇ

DJ Sisters projesiyle set başına geçen Fulya ve Firuze Görmüşoğlu kardeşler, Türkçe Pop’un unutulmaz şarkılarıyla dinleyenleri geçmişe götürüyor. Moda tasarımı eğitimi alarak stilistlik yapmaya başlayan Firuze ve Halka İlişkiler-Reklamcılık bölümünü bitirdikten sonra proje yöneticisi olarak kariyerine başlayan Fulya, “Müziği ve dans etmeyi çok sevdiğimiz için, DJ’lik eğitimi alıp projeyi hayata geçirdik” diyor. Hafta ortasında Ankara’da 6:45 KK sahnesinde düzenlenen 2000’ler partisinde Türkçe pop rüzgârı estiren DJ Sisters, gelecek planlarını ve müzik hikâyelerini şu sözlerle anlatıyor:

 Türkçe Popta 2000ler zamanı

HAYALİNİ KURDUĞUMUZ SAHNE TOMORROWLAND

DJ Sisters fikri nasıl oluştu?

Müziği ve dans etmeyi çok seviyoruz. Dünya müziğini yakından takip etmemiz ve iki kardeş olarak DJ’lik yapan örnekleri görmemiz bizi bu projeye yönlendirdi. DJ’lik eğitimi alıp, projeyi hayata geçirdik.

Türkçe Popta 2000ler zamanı
Sizi diğer DJ’lerden ayıran en önemli özelliğiniz nedir?

Çalarken dans edip seyirciyle temas halinde olup, o enerjiyi samimi bir şekilde yakalıyor olmamız.

 

Türkçe Popta 2000ler zamanı

 Hayalini kurduğunuz bir sahne var mı?

2019 yazında Küçükçiftlik Park’ta yapılan Enter The Music ve Electric Playground festivallerinde yer aldık. Bizim için çok heyecan verici bir deneyimdi. Hayalini kurduğumuz sahne ise Tommorrowland.

 

Türkçe Popta 2000ler zamanı

Sıradaki projesiniz nedir?

Prodüksiyon anlamında yapmak istediklerimiz var, bunun için gelecek kış yurt dışında eğitim almayı planlıyoruz. Bunun yanı sıra enstrümantal anlamda sahnemize katmak istediklerimiz var. Özetle çokça çalışma ve eğitim.

KADIN OLMAK ZOR, ÖN YARGILARI YIKACAĞIZ

Yaptığınız müzikle ilgili nasıl geri dönüşler alıyorsunuz?

Seyirciden çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Güzel bir kitlemiz oluşmaya başladı. Kadın olmak her sektörde olduğu gibi bu sektörde de zor. Ön yargıyla yaklaşanlarla karşılaşmıyor değiliz ancak biz bu algıyı yıkacağımıza inanıyoruz.

Örnek aldığımız isim ya da ‘idolüm’ dediğiniz birileri var mı?

Nervo Music, Nina Kraviz, The Chainsmokers başarılarını örnek aldığımız isimlerin başında geliyor.

 

SAHNENİN DEĞİŞMEZLERİ

Türkçe Popta 2000ler zamanı
TARKAN, MİRKELAM, SEZEN AKSU

Sahnede mutlaka çaldığınız bir parça var mı ?

Bu çaldığımız türe göre değişiyor aslında. 90’lar ve 2000’ler... Türkçe en çok Tarkan, Mirkelam ve Sezen Aksu çalıyoruz. Yabancı müzik etkinliklerinde ise elektronik dans müziğinin önemli sanatçılarından Chainsmokers, Armin Van Buuren ve Hardwell’in şarkılarıyla misafirlerimizi eğlendirmeye çalışıyoruz.

GENÇ NÜFUS EĞLENCE KÜLTÜRÜNÜN GELİŞMESİNE FAYDA SAĞLADI

Ankara deyince aklınız ilk ne geliyor ?

Mustafa Kemal Atatürk ve Anıtkabir. Ayrıca Ankara siyasi duruşu dışında şehir dışından gelen üniversite öğrencileri dolayısıyla da genç nüfusun ağırlıklı olduğu bir kent. Bu durum, Ankara’da eğlence kültürünün gelişmesine fayda sağladı.

2000’LERİN ZAMANI GELDİ

90’lar partileri artık bir eğlence kültürü haline dönüştü, bugün farklı olarak 2000’ler partisiyle sahnedesiniz. 2000’leri 90’lar Türkçe pop gecelerinden ayıran en belirgin özelliği nedir?

Türkiye’de 90’lar ve 2000’ler popun genel bir dinleyici kitlesi var. 90’lardaki şarkılarla 2000’ler arasında; şarkı temposu ve altyapı farkı var. 2000’ler çok hızlı değişen müzikler. Zamanı geldi niye 90’lar oluyorsa 2000’ler olmasın dedik.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Türkçe Pop'ta 2000'ler zamanı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Eylül 2019 tarihinde saat 09 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Türkçe Pop'ta 2000'ler zamanı haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

07 Mayıs 2021, Cuma
 • İmsak
  03:56
 • Güneş
  05:35
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  16:42
 • Akşam
  19:56
 • Yatsı
  21:28
Sayfa Başı