ANKARA HABERLERİ

Toplu taşımada yeni düzenleme

Murat YILMAZ
18.05.2021 - 00:19 |Son Güncelleme :

Koronavirüsle mücadelede uygulanan 17 günlük tam kapanma sürecinin ardından başlayan kademeli normalleşme kapsamında, EGO Genel Müdürlüğü de toplu taşımada tekrar düzenlemeye gitti. Buna göre toplu taşıma araçları, hafta içi sokağa çıkma kısıtlamasına uygun olarak hazırlanan tarifeye göre hizmetini sürdürecek.

Murat YILMAZ

EGO otobüsleri, metro ve ANKARAY’da sabah-akşam yapılmakta olan yoğun saat uygulaması devam edecek. Kademeli normalleşmeye göre hafta içi sefer düzenlemeleri şöyle:

21.00’DEN SONRA ÖHO-ÖTA YOK

-EGO Filo Takip Merkezi ve saha denetim sorumluları tarafından anlık takip edilen yolcu yoğunluğu dikkate alınarak otobüs servis planlaması yapıldı.

-Hafta içi kısıtlamalarda, akşam saat 21.00’den sonra özel halk otobüsleri (ÖHO) ve özel toplu taşıma araçları (ÖTA) çalışmayacak.

Toplu taşımada yeni düzenleme

METRODA SON BİR AKŞAM SEFERİ

-Metro-ANKARAY’da sabah saat 06.00’dan kısıtlamanın başlayacağı akşam saat 21.00’e kadar yolcu hareketliliğinin fazla olduğu saatlerde yoğunlaştırılmış servis programı uygulanacak.

-Metro ve ANKARAY tarifeli seferleri hafta içi saat 21.00’e kadar devam edecek. Aktarma yapacak yolcular için 21.00 sonrası son bir sefer daha yapılacak.

KIZILAY’DAN SON TREN 21.50’DE

-Metroda akşam son seferler OSB/Törekent İstasyonu’ndan 21.00, Koru İstasyonu’ndan saat 21.25, Keçiören Şehitler İstasyonu’ndan 21.40, Atatürk Kültür Merkezi İstasyonu’ndan 22.00’de yapılacak.

-ANKARAY’da son akşam seferleri ise Dikimevi İstasyonu’ndan 21.45, AŞTİ İstasyonu’ndan 21.40’da olacak. Metro ve ANKARAY için Kızılay İstasyonu’ndan her yöne (Koru, OSB, AŞTİ, Dikimevi) son tren seferi ise 21.50’de olacak.

21.00-24.00 ARASI OTOBÜS SEFERİ

-Hafta içi saat 21.00-24.00 arasında EGO otobüsleri ile semtlerden Ulus-Sıhhiye-Kızılay istikametine gelen hatlarda ve raylı sistem güzergâhlarında hizmet verilecek.

-Metro istasyonlarına ring servisi hizmeti veren hatlarda ise metro son sefer saatlerine uygun olarak servise devam edilecek.

-Toplu taşıma araçlarında hafta sonu uygulanacak sefer düzenlemesi de yine EGO tarafından ayrıca duyurulacak.

65 YAŞ ÜSTÜ KARTLAR KAPALI

Kurslarda yüz yüze eğitime devam eden 8’inci ve 12’nci sınıf öğrencilerinin toplu taşıma kartları kullanıma açık tutulacak. İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda 65 yaş üstü vatandaşlar toplu taşıma araçlarından yararlanamayacak. Bu nedenle, 14 Nisan‘da kullanıma kapatılan 65 yaş üstü vatandaşların Ankarakart’ları kapalı kalmaya devam edecek.

İHTİYAÇ OLURSA DEĞİŞİKLİK YAPILACAK

Toplu taşıma sistemlerindeki yoğunluğun anlık olarak takip edildiğini belirten EGO Genel Müdürlüğü yetkilileri, ihtiyaç duyulması halinde servis planlamasında gerekli değişikliklerin yapılacağını da duyurdu. EGO otobüslerinin güncellenen hareket saatleri ile güzergâhlarına EGO Cep’te mobil uygulamasından ve EGO’nun internet sitesinden ulaşılabileceği de hatırlatıldı.

HAFTA İÇİ 21.00 SONRASI OTOBÜS SEFERLERİ VE SAATLERİ

Toplu taşımada yeni düzenleme

METRO HAREKET SAATLERİ VE SON SEFER SAATLERİ

Toplu taşımada yeni düzenlemeToplu taşımada yeni düzenleme

Toplu taşımada yeni düzenleme
ANKARAY HAREKET SAATLERİ VE SON SEFER SAATLERİ

Toplu taşımada yeni düzenleme

Toplu taşımada yeni düzenleme

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Toplu taşımada yeni düzenleme hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Mayıs 2021 tarihinde saat 00 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Toplu taşımada yeni düzenleme haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

24 Haziran 2021, Perşembe
 • İmsak
  03:18
 • Güneş
  05:14
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  16:54
 • Akşam
  20:28
 • Yatsı
  22:15
Sayfa Başı