ANKARA HABERLERİ

Ticari ilişkilerde ASO iş birliğine hazır

Hürriyet Haber
05.03.2021 - 00:10 |Son Güncelleme :

Portekiz'in Ankara Büyükelçisi Jaime Van Zeller Leitao, Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir'i ziyaret etti.

Hürriyet Haber

Ziyarette Portekiz'in Avrupa Birliği (AB) Dönem Başkanlığı sırasında iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi hususları ele alındı. Portekiz'in AB Dönem Başkanlığı döneminde sanayide dijitalleşme ve yeşil ekonomi konularında AB'nin tecrübelerinden faydalanmak istediklerini belirten Özdebir, özetle şunları söyledi: “Pandemi dönemi bize gösterdi ki sadece hizmet sektörleriyle var olmak çok riskli. Muhakkak teknoloji üreten, sanayi üretimi olan bir ülke olmak gerekiyor. Biz de ASO olarak sanayide dijitalleşmeye yönelik eğitimler veriyoruz. Hem sanayide dijitalleşme hem de yeşil ekonomi konularında AB'nin tecrübelerinden istifade etmek ve bu alanda iş birliği yapmak istiyoruz. Hem Türk şirketlerin Portekiz'de hem de Portekizli şirketlerin Türkiye'de yeni yatırım yapmaları için kuvvetli bir siyasi irade mevcut. Biz de ticari İlişkileri geliştirmek için ASO olarak sizinle birlikte çalışmaya hazırız.” Büyükelçi Leitao da iki ülke firmaları arasında iş birliği kurulmasının belirlenen hedeflerin gerçekleştirilmesinde aracı olacağını ifade etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ticari ilişkilerde ASO iş birliğine hazır hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Mart 2021 tarihinde saat 00 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ticari ilişkilerde ASO iş birliğine hazır haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Nisan 2021, Çarşamba
 • İmsak
  04:36
 • Güneş
  06:06
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  16:35
 • Akşam
  19:32
 • Yatsı
  20:56
Sayfa Başı