ANKARA HABERLERİ

Ticari hayatı koruyacağız

Hürriyet Haber
27.05.2020 - 09:38 |Son Güncelleme :

ATO, 160 bin üyesine ticaretin değişen koşullarında ihtiyaç duyduğu tüm alanlarda eğitim vermek amacıyla ‘Ankara Ticaret Akademisi’ni kurdu. ATO Başkanı Gürsel Baran, “Salgına karşı ticari hayatı eğitimle koruyacağız. COVID-19’un üretim ve ticaretin akciğerlerine tesir etmesine izin vermeyeceğiz. Online eğitimler sayesinde üyelerimizi salgın sonrasında bir adım ileriye taşımak istiyoruz” dedi.

Hürriyet Haber

Ankara Ticaret Odası (ATO), üyelerini koronavirüs ile değişen dünya ekonomisindeki yeniliklere hazırlamak için online eğitim platformu kurdu. Odadan yapılan açıklamaya göre, ‘Ankara Ticaret Akademisi’ adıyla hizmete başlayan platform sayesinde ATO üyeleri, yeni iş yapış biçimleriyle yenilikçi çözümler üretmeyi öğrenebilecek. Akademi, ATO'nun 160 bin üyesine ticaretin değişen koşullarında ihtiyaç duyduğu tüm alanlarda eğitim verecek. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) iş birliğiyle geliştirilen ve 100'ü aşkın dersin yer aldığı platformda üyeler zaman ve mekân sınırı olmadan, istediği her yerden online bağlantı yoluyla içeriklerden yararlanabilecek. ATO üyeleri, 7 gün 24 saat kendi seçecekleri zaman diliminde odanın "atoegitim.atonet.org.tr" adresi üzerinden platforma ulaşabilecek.

Ticari hayatı koruyacağız

BİR ADIM İLERİ TAŞIYACAĞIZ

Oda üyelerine ihtiyaç duyulan her alanda eğitim verdiklerini belirten ATO Başkanı Gürsel Baran, salgına karşı ticari hayatı eğitimle koruyacaklarını kaydetti. Salgının ticaret ve ekonomik hayattaki etkilerini en aza indirmek için oda olarak tüm imkânları seferber ettiklerine dikkat çeken Baran, “COVID-19’un üretim ve ticaretin akciğerlerine tesir etmesine izin vermeyeceğiz. Üretim, ticaret, eğitim için 7 gün 24 saat üyelerimize hizmete hazırız” dedi. Baran, online eğitimler sayesinde üyelerini salgın sonrasında bir adım ileriye taşımak istediklerine işaret ederek, tüm üyelerini platformu kullanmaya davet etti.

ODTÜ’DEN SERTİFİKA

Eğitimin içeriğinde tasarımdan girişimciliğe, teknolojiden iş yönetimine, sosyal medya yönetiminden kriz yönetimine, iş sağlığı ve güvenliğinden verimlilik araçlarına, dijital pazarlamadan iletişim becerilerine, kişisel gelişimden sağlıklı ve güvenli iş yeri eğitimlerine kadar çeşitli konu başlıkları bulunuyor. Eğitim programlarına akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar üzerinden katılarak en fazla 3 saat süren ücretsiz dersleri tamamlayan ATO üyeleri, ODTÜ tarafından hazırlanan online sertifikalarını ücretsiz alabilecekler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ticari hayatı koruyacağız hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mayıs 2020 tarihinde saat 09 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ticari hayatı koruyacağız haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

05 Ağustos 2021, Perşembe
 • İmsak
  04:04
 • Güneş
  05:44
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  16:51
 • Akşam
  20:06
 • Yatsı
  21:38
Sayfa Başı