ANKARA HABERLERİ

Tıbbi atıklar imha ediliyor

Hürriyet Haber
29.11.2020 - 23:17 |Son Güncelleme :

Büyükşehir Belediyesi tarafından özellikle pandemi sürecinde Başkent’teki tıbbi ve katı atıklar özenle toplanırken, bu kapsama giren atıklar Sincan Çadırtepe’de bulunan ITC Entegre Endüstriyel ve Tıbbi Atık Bertaraf Tesisleri’nde imha ediliyor.

Hürriyet Haber

Sağlık İşleri Daire Başkanlığı zaman zaman diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla iş birliği yaparak, bertaraf sürecinin kontrolünü de sağlıyor. Tesise giren tıbbi ve katı atıklar, termal yolla bin 100 derece sıcaklıkta yakılarak imha ediliyor. Atıklar, yakıldıktan sonra elektrik ve gaz enerjisine dönüştürülüyor.

BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ

Öte yandan belediye, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Başkent’te çeşitli etkinliklere ev sahipliği yaptı. Sığınmacı ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD) ile Kadın Danışma Merkezi iş birliğiyle ‘Birlikte Güçlüyüz’ etkinliği düzenlendi. Etkinlikle Türk ve mülteci kadınlar bez çanta tasarımları yaptı. Kuzey Ankara’da bulunan Uluslarası Meslek Edindirme Merkezi’nde (UMEM) düzenlenen bir başka etkinlikte ise katılımcılar mutfağa girerek kendi kültürlerini yansıtan yemekler yaptılar.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Tıbbi atıklar imha ediliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Kasım 2020 tarihinde saat 23 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tıbbi atıklar imha ediliyor haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

19 Ocak 2022, Çarşamba
 • İmsak
  06:32
 • Güneş
  08:00
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  15:36
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı