ANKARA HABERLERİ

Temel haklarımızı yeterince bilmiyoruz

Hürriyet Haber
08.04.2021 - 00:32 |Son Güncelleme :

Ankara Kent Konseyi (AKK), ‘Yerel Hizmetler ve Ombudsmanlık’ konulu bir söyleşi düzenledi.

Hürriyet Haber

Söyleşiye; Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen kent konseyi başkanları, Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Faruk Çınkı, TKKB Başkanı Balıkesir Kent Konseyi Başkanı Mürsel Sabancı, Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Ankara Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Savaş Zafer Şahin ile Azerbaycan İnsan Hakları Komiseri Sabina Aliyeva da katıldı.

Temel haklarımızı yeterince bilmiyoruz

HAYATİ BİR KONU

Yılmaz, Gençlik Parkı Kabul Salonu’nda düzenlenen söyleşide, şu değerlendirmelerde bulundu: “Kamusal haklar konusunda toplumun bilinçlendirilmesi ve kolay erişebilir olmasının sağlanması ülke demokrasisi için hayati bir konu. Kentte ve kamuda yapılan hatalı işlemlere karşı vatandaşların itiraz oluşturabileceği kültürü oluşturmak kent konseylerinin en önemli amaçları arasındadır.” Malkoç ise “Türkiye’de temel problem, vatandaşlar olarak Anayasa’daki temel haklarımızı yeterince bilmiyor olmamız. vatandaşların hak ve özgürlükleri konusunda bilinçlenmesi için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Temel haklarımızı yeterince bilmiyoruz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Nisan 2021 tarihinde saat 00 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Temel haklarımızı yeterince bilmiyoruz haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Nisan 2021, Salı
 • İmsak
  04:38
 • Güneş
  06:07
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  16:35
 • Akşam
  19:31
 • Yatsı
  20:54
Sayfa Başı