ANKARA HABERLERİ

Tek çıkışımız üretmek

Hürriyet Haber
16.04.2021 - 17:38 |Son Güncelleme :

Koronavirüs salgını sürecinin ekonomik anlamda yaşattığı tüm olumsuzluklara rağmen üretmeye devam ettiklerini belirten Değirmen ve Sektör Makineleri Üreticileri Derneği (DESMÜD) Başkanı Zeki Demirtaşoğlu, “Tek çıkışımız üretmek” dedi.

Hürriyet Haber

Değirmen sektörü olarak dönüşen dünyaya ayak uydurarak yerli ve milli olarak makineleri geliştirdiklerini aktaran Demirtaşoğlu, “Dünyanın her yerine gönderdiğimiz Türk malı makinelerimiz, Türk sanayisinin ve teknolojisinin nerelere geldiğini tüm dünyanın gözleri önüne seriyor. Bunun yanında ülkemize dolar girdisi sağlıyor ve ülke ekonomisine katkı sunuyoruz” diye konuştu. Dünyanın 140 ülkesinden yatırımcıların Türk malı makinelere büyük ilgi gösterdiğinin altını çizen Demirtaşoğlu, “Bu hem bizi motive ediyor hem de ülkemizin şanlı bayrağını diğer ülkelerde dalgalandırmamıza vesile olduğu için de gurur veriyor. Ekonomik krizler, sıkıntılar, salgınlar elbette geçecek ve Türkiye hedeflediği ekonomi seviyesine gelecektir. Bizler bu inançla, her geçen gün ne yapabiliriz, ülkemize, insanımıza ne katabiliriz düşüncesiyle üretmeye, çalışmaya ve kazandırmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Tek çıkışımız üretmek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Nisan 2021 tarihinde saat 17 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tek çıkışımız üretmek haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

06 Mayıs 2021, Perşembe
 • İmsak
  03:57
 • Güneş
  05:36
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  16:41
 • Akşam
  19:55
 • Yatsı
  21:26
Sayfa Başı