ANKARA HABERLERİ

Taş kesildik

Murat YILMAZ
19.03.2021 - 00:26 |Son Güncelleme :

Düğün salonu ve organizasyon sektörü temsilcileri, düğün salonlarında 100 kişiyle bir saat sınırı ve sadece su ikramıyla nikâha izin verildiğini ancak bazı kafe ve restoranların yemekli organizasyonlar düzenlediği iddiasında bulundu.

Murat YILMAZ

Gölbaşı’ndaki bir düğün salonunda bir araya gelen Davet, Etkinlik, Sahne ve Organizasyon İşletmecileri Derneği (DESOİD) üyeleri, düzenledikleri basın toplantısında ‘sektörün donarak taş kesildiğini’ canlı heykel gösterisiyle anlatmaya çalıştı. Dernek Başkanı Yılmaz Ulucan, 16 Mart 2020 tarihinden itibaren bugüne kadar sadece 55 gün açık kaldıklarını ve bu 55 günde sadece 30 gün çalışma imkânı bulduklarını belirtti. Ulucan, özetle şunları söyledi:

Taş kesildik

ORTADA HAKSIZLIK VAR

“Sezon kapanışı Kasım 2019 olan sektör, neredeyse 1.5 yıldır iş yapamamakta aksine iptal olan organizasyonların kapora iade ve icra davalarıyla, kira almakta ısrar eden iş yeri sahiplerinin tahliye davalarıyla, hiçbir bilgisi olmayan Bilim Kurulu üyelerinin ucunun nereye varacağını bilmeden yaptıkları açıklamalarıyla boğuşmaktan yorgun ve bitap düşmüştür. Bütün bunlar yetmezmiş gibi bizler sadece 100 kişi ve su ikramıyla nikâh töreni yaparken şu anda açık olan kafe ve restoranların daha fazla kişi sayısıyla yemekli nişan, nikâh, kına ve benzeri organizasyonlar yapması sabrımızın sınırlarını zorlamaktadır. Ortada haksızlık var.

BUNDAN ÇOK RAHATSIZIZ

Yan yana restoran ve düğün salonunu düşünün. Ben sadece 100 kişilik su ikramlı düğün yapıyorum ama düğün sahibi yan tarafa geçip 100 kişi yemek yiyebiliyor, serbest. Yan taraf 150 metrekarelik bir dükkân, benim dükkânım 600 metrekarelik. Ben daha fazla hijyen ve mesafe kurallarına uyuyorum. Ama maalesef bu sektörde bir ayrıcalık yapılıyor. Kafe ve restoranlar da işimize el uzatmaya başladılar. Bundan çok rahatsızız. Tüm etkinlik sektörü olarak haksız rekabetin engellenmesini, etkinlik sektörünün günah keçisi ilan edilmesinden vazgeçilmesini bir an önce sektörün tüm dalları için normalleşme takvimi verilmesini Saygıdeğer Cumhurbaşkanı’mızdan arz ediyoruz.”

Taş kesildik

Sektör temsilcileri, sıkıntılarını nikâh masasında ‘evet’ derken donmuş gelin-damat, nikâh memuru, fotoğrafçı ve garson gösterisiyle anlatmaya çalıştı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Taş kesildik hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Mart 2021 tarihinde saat 00 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Taş kesildik haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Mayıs 2021, Cumartesi
 • İmsak
  03:43
 • Güneş
  05:27
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  16:44
 • Akşam
  20:03
 • Yatsı
  21:39
Sayfa Başı