ANKARA HABERLERİ

Tablo gibi dokunuş

Murat YILMAZ
27.07.2021 - 01:00 |Son Güncelleme :

Altındağ Belediyesi, ilçedeki okulların duvarlarını tarih temalı çalışmalarla boyayarak tabloya dönüştürüyor. Çalışma ile öğrencilerde de tarih konusunda farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını belirten Belediye Başkanı Asım Balcı, “Tablo gibi dokunuşlarla boş duvarlar renkleniyor, öğrenciler de Türk büyüklerini, destanları resimlerle öğreniyor” dedi.

Murat YILMAZ

Altındağ’daki okulların içerisinde yer alan boş duvarlar, Altındağ Belediyesi tarafından resim çalışmalarıyla renklendirilmeye başladı. Belediye bünyesinde görevli duvar ressamı Fatma Çeken tarafından yapılan çalışmalarda duvarlara tarih temaları işleniyor. Duvar boyamalarının arasında Malazgirt Savaşı’ndan Kurtuluş Savaşı’na, Türk büyüklerinden mucitlere kadar Türk tarihine damga vurmuş destanlar, savaşlar, Türk büyükleri gibi farklı konular yer alıyor. Şu ana kadar Zübeyde Hanım Mahallesi’ndeki Evliya Çelebi Ortaokulu’nda iki, Örnek Mahallesi’ndeki Atıfbey Ortaokulu’nda bir, Aydınlıkevler Mahallesi’ndeki Şehit Mustafa Yiğitalp İlkokulu’nda bir duvar olmak üzere dört çalışma yapıldı. Resim çalışmalarının diğer okullarda da devam ettirilmesi planlanıyor.

Tablo gibi dokunuş

BOŞ DUVARLAR RENKLENİYOR

Çalışmaların tablo gibi okul duvarlarını renklendirdiğini belirten Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, şunları söyledi: İlçemizde daha önce de trafo, semt pazarları, okulların bahçe duvarları, hastane duvarları gibi farklı birçok alanda bu çalışmayı yaparak oralara ayrı bir renk getirmiştik. Şimdi de okullarımızın içerisindeki duvarlarda bu çalışmayı yapıyoruz. Resim çalışmasıyla öğrencilerde de tarih konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz. Tablo gibi dokunuşlarla boş duvarlar renkleniyor, öğrenciler de Türk büyüklerini, destanları resimlerle öğreniyor. Salgın nedeniyle okullarından uzak kalan tedbirlerle inşallah tekrar eylül ayında okullarına dönecek olan Altındağlı öğrencileri de renkli tablo duvarlarla karşılamış olacağız.”

Tablo gibi dokunuş

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Tablo gibi dokunuş hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Temmuz 2021 tarihinde saat 01 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tablo gibi dokunuş haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

23 Eylül 2021, Perşembe
 • İmsak
  05:06
 • Güneş
  06:30
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  16:11
 • Akşam
  18:52
 • Yatsı
  20:10
Sayfa Başı