ANKARA HABERLERİ

Su sayacı uyarıları

Hürriyet Haber
03.12.2020 - 23:45 |Son Güncelleme :

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi(ASKİ) Genel Müdürlüğü, kış öncesi tüm vatandaşlara ‘su sayaçlarının donma riskine karşı önlem almaları’ konusunda hatırlatmalarda bulundu. ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, alınması gereken önlemleri şöyle sıraladı:

Hürriyet Haber

* Abonelerin ve apartman yöneticilerinin koruyucu önlemler alarak; sayaç yerlerini temiz, aydınlık ve rüzgâr almayacak şekilde düzenlemeleri gerekir.
* Su sayaçlarının bulunduğu yerin hava cereyanına karşı korunması amacıyla açık bölümlerin kapatılması ve kırık camların yenilenmesi gerekir.
* Sayaçların ve su borularının hava ile temas eden açık bölümleri cam yünü, bez parçası, talaş ya da boru kılıfı gibi malzemelerle kaplanması gerekir.
* Donan sayaç ve su borularına ateş ya da sıcak su ile müdahale edilmemesi gerekir.

Su sayacı uyarıları

DİKKAT!

BUNU SAKIN YAPMAYIN

Donan sayaç ve su borularına sıcak su ve ateşle müdahale ederek açmaya çalışmayın. Çünkü bu sayaçlara zarar vererek bir daha kullanılamaz hale getiriyor.

DİKKAT!

PATLARSA BUNU YAPIN

Donma sonucu patlayan sayaçtan akan su, diğer sayaçların da donmasına neden oluyor. Bu durumda suyu vanadan kapatın, vakit kaybetmeden ASKİ’yi arayın.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Su sayacı uyarıları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Aralık 2020 tarihinde saat 23 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Su sayacı uyarıları haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Mayıs 2021, Çarşamba
 • İmsak
  03:48
 • Güneş
  05:30
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  16:43
 • Akşam
  20:00
 • Yatsı
  21:35
Sayfa Başı