ANKARA HABERLERİ

Su kayıpları önlenecek

Hürriyet Haber
25.02.2021 - 01:13 |Son Güncelleme :

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, Başkent’in içme suyundaki fiziki kayıp ve kaçakları önlemek için çalışma yapacak.

Hürriyet Haber

‘Sızıntı Yönetim Danışmanlığı ve Teknoloji Araştırma Projesi’ kapsamında Ankara’nın şehir şebeke suyundaki fiziki kayıp ve kaçakların tespit edilerek azaltılması için uluslararası çalışma yürütülecek. İngiltere’nin Ankara Büyükelçiliği ve yabancı bir firma ile iş birliği yapan ASKİ kayıp ve kaçakları tespit ederek azaltmayı amaçlıyor. 1 Mart’ta hayata geçirilecek proje ile kentte belirlenecek pilot bölgede, akustik sensör, basınç sensörü ve debimetre ölçüm cihazları kullanılarak su kayıpları daha hızlı şekilde tespit edilecek. Önümüzdeki süreçte Ankara genelinde yaygınlaştırılacak projeyle tüm şehir şebeke suyundaki fiziki kayıp ve kaçakların maksimum ölçüde azaltılması sağlanacak. İngiltere’den bir yabancı firma, su kayıp ve kaçakları ile mücadelesinde ASKİ’ye bedelsiz hizmet verecek. İngiltere’deki pratikler incelenerek bir çalıştay düzenlenecek.

Su kayıpları önlenecek
Projenin detayları ve uygulama alanı ile ilgili olarak gerçekleştirilen zoom toplantısına; ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, Ankara 1. Bölge Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanı Yılmaz Şengül, 2. Bölge Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanı İlteriş Erdaş, 3. Bölge Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanı Oktay Başkaya ile yabancı firmanın temsilcileri katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Su kayıpları önlenecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2021 tarihinde saat 01 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Su kayıpları önlenecek haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

20 Nisan 2021, Salı
 • İmsak
  04:25
 • Güneş
  05:57
 • Öğle
  12:53
 • İkindi
  16:37
 • Akşam
  19:38
 • Yatsı
  21:04
Sayfa Başı