ANKARA HABERLERİ

Son hareketlilik Mamak’ta olacak

Hürriyet Haber
24.05.2022 - 14:36 |Son Güncelleme :

Mamak Bilim ve Sanat Merkezi koordinatörlüğünde yürütülen Erasmus+ KA 229 Okul Ortaklığı-İyi Uygulamaların Değişimi programının, ‘Efsanelerin Gücü Bende Artık!-MythPower’(2020-1-TR01-KA229-093785-1) başlıklı projesi 9-13 Mayıs tarihleri arasında Yunanistan’da gerçekleştirdi.

Hürriyet Haber

Yunanistan, İspanya ve İtalya’dan lise öğrencileri ve öğretmenlerinin ile katıldığı projede ‘Zeytin Ağacı’, ‘savaş-barış, iyi-kötü’ teması ele alındı. Öğrenciler, Parthenon-Acropolis, Poseidon Tapınağı, Zeus Tapınağı ve ilgili müzeler başta olmak üzere Yunan mitolojisinin önde gelen örneklerini yerinde gözlemleme fırsatı buldu. Kendi mitolojik konseylerini oluşturarak tartışma ve demokratik karar alma becerilerini de geliştiren öğrenciler, faaliyetin sınıf uygulamaları kısmında yaratıcıklarını kullanarak Web2.0 araçları sayesinde ortak ürünler ortaya koydu. Projenin sonunda hareketlilik faaliyetini simgeleyen zeytin fidanı dikildi.

Son hareketlilik Mamak’ta olacak

BİLGİ VE BECERİ KAZANACAKLAR

Anadolu’nun ve Avrupa’nın farklı mitolojik öğelerinden yola çıkarak; kültürel miras, demokrasi, iş birliği, yaratıcılık, eğitimde yenilik ve teknolojik uygulamalar gibi konularda öğrencilere bilgi ve beceri kazandırmayı hedefleyen projenin üçüncü durağı ise İtalya-Lipari olacak. Öğrenciler projenin son hareketliliği olan Mamak Bilim ve Sanat Merkezi’nde de Anadolu’nun zengin mitolojik öğelerinden kesitler sunacak.

Son hareketlilik Mamak’ta olacak

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Son hareketlilik Mamak’ta olacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Mayıs 2022 tarihinde saat 14 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Son hareketlilik Mamak’ta olacak haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

03 Temmuz 2022, Pazar
 • İmsak
  03:23
 • Güneş
  05:18
 • Öğle
  12:58
 • İkindi
  16:55
 • Akşam
  20:28
 • Yatsı
  22:14
Sayfa Başı