ANKARA HABERLERİ

Sokak hayvanları için hizmet içi eğitim

DHA
20.01.2020 - 12:34 |Son Güncelleme :
DHA

Sokak hayvanları için hizmet içi eğitim

ANKARA, (DHA)- ANKARA Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, sokak hayvanları için hizmet içi eğitim çalışması başlattı.
Sincan Sokak Hayvanları Geçici Bakımevinde düzenlenen ilk hizmet içi eğitimde personele, hayvan davranışları ve refahı, zoonoz hastalığı ve korunma yolları, hayvan besleme ilkeleri, iş sağlığı ve güvenliği hakkında bilgiler verildi. Veteriner Şube Müdürü Mustafa Şener, hayvan hakları başta olmak üzere sokakta yaşayan hayvanların sağlıklarının Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluğunda olduğuna söyleyerek, "Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş'ın hayvan hakları konusunda hassasiyeti çok yüksek. Biz de personelimize yönelik hayvan davranışları, zoonoz hastalığı ve halkla ilişkiler konularında ilk defa hizmet içi eğitim düzenliyoruz. Sadece Sincan'da değil, Gölbaşı ve Kurtuluş Bakım Evleri'nde eğitimlerimizi tamamlayacağız. Bundan sonra periyodik olarak da sahada uzman arkadaşlarımız tarafından bilgilendirmeler yapacağız" dedi.
Köpek Eğitimi Uzmanı Veteriner Hekim Dr. Gürbüz Ertürk ise, "Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan veteriner ve bakıcı arkadaşlarla birlikte köpek davranışları, köpeklere yaklaşım, onların beden dili ile onları korkutmadan nasıl işlerimizi yaparız konusunu ele aldık" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Sokak hayvanları için hizmet içi eğitim hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ocak 2020 tarihinde saat 12 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sokak hayvanları için hizmet içi eğitim haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

29 Şubat 2020, Cumartesi
 • İmsak
  05:53
 • Güneş
  07:16
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  16:13
 • Akşam
  18:46
 • Yatsı
  20:04
Sayfa Başı