ANKARA HABERLERİ

SEİS'ten fahiş fiyat uygulamalarına ilişkin açıklama

Hürriyet Haber
25.08.2021 - 11:57 |Son Güncelleme :

Tıbbi Cihaz Sektörümüzün Saygın Temsilcileri, sektörümüzün %1500’lere varan karlılıkla tıbbi sarf ve cihazları sağlık kuruluşlarına sattığı iddiaları bizleri son derece üzmüştür.

SEİSten fahiş fiyat uygulamalarına ilişkin açıklama
Hürriyet Haber

Münferit satışları sektörün tamamı için genelleyerek yorumlamak büyük haksızlıktır. Çünkü, verilen ürünle birlikte hizmet sunumu, ilave ürün eklentileri ve kuruluma ilişkin alanın rehabilitasyonu gibi ilave iş ve hizmetlerde sunulmuş olabileceğini gözardı etmemek gerekir. Bunun için öncelikle satışın niteliği, satan ve alan kurumun sözleşmeleri ile faturalarının incelenmesi ve sonrasında yorum yapılmasının doğru olacağını değerlendiriyoruz. Bu tür açıklamaların, ödemeler sorunu başta olmak üzere, bir çok sorunla boğuşan ve maalesef kendini izah etmekte sıkıntı yaşayan sektörümüzü zan altında bırakmaktan, 17 aydır kamudan alacaklarını alamayan sektörümüzün mağduriyetini arttırmaktadır. SEİS olarak geçtiğimiz dönemlerde benzer iddiaları içeren haberlere itiraz ederek, Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunmuş (15.09.2020 tarihli ve E.2020/104 nolu dosya) ayrıca Ticaret Bakanlığı, İç Ticaret Genel Müdürlüğü, Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu’na(17.09.2020 tarih ve 57478800 sayılı yazımız) başvuruda bulunarak ilgililer hakkında yasal işlem yapılmasını isteyerek konunun takipçisi olmuştuk. Aynı hassasiyetle sektörümüzün sıkıntılarında ve uğratılacağı haksızlıkların giderilmesinde, yine hukuk zemininde takipçisi olacağımızı saygı ile duyururuz.


Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde SEİS'ten fahiş fiyat uygulamalarına ilişkin açıklama haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

28 Ekim 2021, Perşembe
 • İmsak
  05:42
 • Güneş
  07:06
 • Öğle
  12:37
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı