Saldırdığı haberciler Yazar’ı yine yakaladı

Güncelleme Tarihi:

Saldırdığı haberciler Yazar’ı yine yakaladı
Oluşturulma Tarihi: Ocak 21, 2009 00:00

Evinin önünü asfaltlatırken habercilere saldıran Burhan Yazar, dün bu kez de villasını asfaltlatırken yine habercilere yakalandı. Saldırının ardından istifa eden ve "Belediye ile tüm ilişkisinin kesildiği" açıklanan "asfalt görevlisi" Burhan Yazar’ın, geceyarısı villasını Büyükşehir’e ait araçlara düzenlettiği ortaya çıktı.

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi’nin kepçe ve kamyonları dün ’geceyarısı operasyonu’ ile Melih Gökçek’in en yakın bürokratlarından "müstafi" Burhan Yazar’ın villasına giden bütün yolları asfaltladı. Büyükşehir’e ait kepçeler ve kamyonlar Yazar’ın bahçesinin iç düzenlemesini de yaptı. Yazar’ın Büyükşehir ekiplerine önceki gece ’İşlerin sabaha kadar bitirilmesi’ emrini verdiği öğrenildi.

Yazar geçen hafta Keçiören’deki evinin önünü asfaltlayan Büyükşehir ekiplerini görüntüleyen Kanal D’nin habercilerine saldırdış, ardından da istifa etmek zorunda kalmıştı. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada da Yazar’ın "Büyükşehir ile tüm ilişiğinin kesildiği" duyurulmuştur. Ancak Yazar’ın bBüşükşehir ile ilişkisinin kesilmediğini yine haberciler ortaya çıkardı.

Kartal yuvası gibi villa

Yazar’ın sözkonusu villası, Esenboğa yolunda Melikşeh denilen bölgede bulunuyor. Esenboğa Havaalanı’na bakan hakim tepede, Yazar’ın evinini dışında herhangi bir ev yok. Yazar, Keçiören’deki evi gibi, bu villayı da kamera ve güvenlik sistemleri ile donatmış. Evin bulunduğu tepeye çıkan iki yol bulunuyor. Şimdi 4 kilometreye ulaşan yolların hepsi pırıl pırıl asfaltlı.

Garibana çamur villaya asfalt

Burhan Yazar’ın villasının bulunduğu Esenboğa Belediyesi’nde ise sokaklardaki yamalı asfaltlar ve bakımsızlık dikkat çekiyor. Esenboğa sınırları içindeki bu görüntü, Yazar’ın villasına gelince bir anda ’Büyükşehir’ manzarasına dönüşüyor. Asfalt çalışmasını yürüten işçiler, Ankara Hürriyet’in sorularına, "Kimin evi bilmiyoruz, şefler talimat verdi" demekle yetindiler.

Başkan da villanın kime ait olduğunu bilmiyormuş!

ESENBOĞA
Belediye Başkanı Mehmet Kuzal da, gazetecilerin Yazar’ın villasının önünde çekim yaptığı haberini aldıktan sonra sözkonusu villaya geldi. Habercilerin araçlarını adım adım takip eden Passat marka aracın da, Kuzal’ın makam arabası olduğu anlaşıldı. Villanın kime ait olduğunu soran gazetecilere ısrarla açıklamada bulunmak istemeyen Kuzal, "Burada hizmet için çalışma yapıyoruz. Villanın kime ait olduğunu bilmiyorum. Sadece Ankara’da bir vatandaşa ait olduğunu biliyorum" dedi.

Belediyenin imar müdürlüğünden arsanın mülkiyetinin kime ait olduğunun öğrenilebileceğini söyleyen Kuzal şunları söyledi:

"Ben bilmiyorum, ama memurum bilir. Öğrenmek istiyorsanız imar müdürlüğümüze gidin. İsteyen istediği yerden ruhsat alır. Gelin size de verelim. Biz burada imarlı alanlara hizmet veriyoruz. Ama siz yargıç gibi bizi yargılıyorsunuz."

Belediyenin imar müdürlüğüne giden haberciler villanın kurulduğu arsanın Burhan Yazar’a ait olduğunu kayıtlardan da teyyit ettiler.

İlk yumruğu o atmıştı
/images/100/0x0/55eaba87f018fbb8f892eecd

BURHAN
Yazar bir süre önce Keçiören’de yine kendi evinin önüne asfalt döktürürken görüntü alan Kanal D muhabiri Gamze Dondurmacı ve kameraman Durak Doğan’a adamları ile birlikte saldırmıştı. Gökçek’in yakın adamı Yazar, ilk yumruğu atmıştı. Olayların ardından Büyükşehir Belediyesi Basın Merkezi, yıllardır ’Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü’ ünvanını kullanan Burhan Yazar için ’Asfalt müdürü’ ünvanını kullanarak "İstifa etmiş ve belediye ile tüm ilişiği kesilmiştir" açıklamasını yapmıştı.

Talimat kimden hangi yetkiyle

ANKARA
Hürriyet soruyor: Kerhen istifa eden Burhan Yazar’ın Büyükşehir ile tüm ilişkisi kesildiyse, geceyarısı villasının asfaltlanması talimatını nasıl, hangi yetkiyle veriyor. Eğer asfalt ve düzenleme emrini Yazar vermediyse, talimatın altında kimin, hangi yetkiyle imzası var. Yapılan çalışmanın Büyükşehir’e maliyeti de merak konusu.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!