ANKARA HABERLERİ

Sağlık Vadisi ‘Teknoloji gelişim bölgesi’ olacak

AA
26.01.2020 - 10:15 |Son Güncelleme :

Başkent’te kurulacak Sağlık Vadisi’nin ‘Teknoloji Gelişim Bölgesi’ olarak planlandığını belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “2020’yi yerlileşme anlamında önemli bir yıl olarak görüyoruz. Sağlık Vadisi’nin de buna ciddi katkı sağlayacağını düşünüyoruz” dedi.

AA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Başkent’te kurulacak Sağlık Vadisi'nin ‘Teknoloji Gelişim Bölgesi’ olarak planlandığını belirterek, ‘Özellikle birinci etabını, temel araştırma laboratuvarları ve üretim merkezlerinin olduğu, daha çok tıbbi cihaz ve ürünlerin ön planda hedeflendiği etap olarak planladık” dedi. Koca, Ankara'da kurulması planlanan Sağlık Vadisi’ne yönelik çalışmalar hakkında bilgi verdi. Sağlık Vadisi'nin, Bilkent'teki Ankara Şehir Hastanesi'nin yanında bir endüstri bölgesi olarak planlandığını anlatan Koca, “Biz Sağlık Vadisi'ni daha çok serbest bölge içinde 'Teknoloji Gelişim Bölgesi' olarak planlıyoruz. Özellikle birinci etabını, temel araştırma laboratuvarları ve üretim merkezlerinin olduğu, daha çok tıbbi cihaz ve ürünlerin ön planda hedeflendiği etap olarak planladık” ifadelerini kullandı.

İKİNCİ ETAP SERBEST BÖLGE

Koca, ikinci etapta ise tıbbi cihaz, ilaç ve kimyasal esaslı büyük tesislerin kurulacağı serbest bölgeyi planladıklarının altını çizerek, “Havaalanına yakın bir çalışma içindeyiz. 3 bin dönüme yakın bir alanda planladığımız ikinci etap söz konusu olacak. Dolayısıyla özellikle 2020'yi yerlileşme anlamında önemli bir yıl olarak görüyoruz. Sağlık Vadisi'nin de buna ciddi katkı sağlayacağını düşünüyoruz” diye konuştu. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Sağlık Vadisi ‘Teknoloji gelişim bölgesi’ olacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ocak 2020 tarihinde saat 10 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlık Vadisi ‘Teknoloji gelişim bölgesi’ olacak haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Mayıs 2021, Salı
 • İmsak
  03:39
 • Güneş
  05:24
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  16:44
 • Akşam
  20:06
 • Yatsı
  21:43
Sayfa Başı