ANKARA HABERLERİ

Sağlık personeli görevinin başında

Burcu ÇALIK/AA
21.07.2021 - 02:05 |Son Güncelleme :

Koronavirüs sebebiyle bu yıl da Kurban Bayramı'nı sevdiklerinden uzakta, yoğun bakım servisinde nöbette geçiren sağlık çalışanları, aşı ile toplumsal bağışıklığa ulaşılacağı ve salgının son bulacağı günlerin umudunu taşıyor.

Burcu ÇALIK/AA

Ankara Şehir Hastanesi’nde, COVID-19 hastalarının tedavi gördüğü yoğun bakım servisinde görev yapan doktor ve hemşireler, birçok meslektaşları gibi bu yıl da Kurban Bayramı'nı sevdiklerinden uzakta, şifa vermek için çabaladıkları hastalarının yanı başında geçiriyor. Sağlık çalışanları, en büyük umutlarının, aşılamayla toplumsal bağışıklığa erişilmesi ve salgının son bulması olduğunu vurguladı.

Sağlık personeli görevinin başında

Ankara Şehir Hastanesi COVID-19 yoğun bakım servisinde görev yapan Doktor Mehmet Eren Yüksel, "Bayramda COVID-19 geçiren hastalarımızı tedavi etmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bayramda tatil yapmıyoruz, hastalarımızın yanında olacağız. Eğer hastalarımız iyileşirse bizim için en büyük bayram olacak" dedi.

Sağlık personeli görevinin başında

HERKES AŞISINI OLSUN

Yoğun bakım servisinde tedavi gören yakınlarını göremeyen herkesin içini ferah tutmasını söyleyen ve onlara çok iyi baktıklarını vurgulayan Yüksel, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bizim tek isteğimiz tüm vatandaşların bir an evvel aşılarını olmaları. Geçen yıla göre, COVID-19'lu enfekte hasta sayılarına baktığımızda, bu yıl aşılanma ile düşüş yaşandı. Yani aşı işe yarıyor. En büyük umudum, gelecek sene COVID-19 değil başka konular hakkında konuşabilmemiz, salgının 2021'de bitmesi."

Sağlık personeli görevinin başında

MÜCADELE DEVAM EDİYOR

Yoğun bakım servisinde hâlâ mücadelenin sürdüğüne işaret eden Doktor Önder Özen de "Temennimiz, insanların bayram sürecinde birbiriyle temasının artmaması ve bir an evvel aşılarını olmaları" şeklinde konuştu. Üç çocuğunun bulunduğunu, eşinin de doktor olduğunu ve bu sebeple ailelerinden uzak kalmaları gereken süreçleri yaşadıklarını anlatan Özen, "Yoğun bakım doluluk oranında hafif bir azalma oldu ama bu bir gösterge değil, hâlâ tüm odalarımız dolu. Lütfen rehavete kapılmayalım. Sevdiklerimizle görüşemediğimiz bayramlar bir daha yaşanmasın, daha güzel bayramları yaşayalım dilerim" ifadelerini kullandı.

Sağlık personeli görevinin başında

AYRI GEÇİRDİĞİMİZ SON BAYRAM OLSUN

Yoğun bakım hemşiresi Şeyma Abacıoğlu da 6 aydır COVID-19 biriminde görev yaptığını anlatarak, "Biz bu bayramda da çalışıyoruz. Aşılamadan dolayı hasta sayımız biraz azalmış durumda. Bu şekilde devam etmesini diliyorum. Tüm vatandaşları aşılarını olmaya davet ediyorum. İnşallah bu, sevdiklerimizden ayrı geçirdiğimiz son bayram olur" temennisinde bulundu.

Sağlık personeli görevinin başında

AŞAMA KAT ETTİK GERİ DÖNMEYELİM

Bayramda da COVID-19 yoğun bakım servisinde çalışmaya devam ettiğini dile getiren hemşire İbrahim Emin Çelik ise "Herkesin bireysel önlemlere dikkat etmesini rica ediyoruz. Şu an çok büyük bir aşama kat ettik, bundan geriye düşmememiz için daha dikkatli ve tedbirli olunmasını diliyoruz. Umarım en kısa zamanda bu salgını atlatırız" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Sağlık personeli görevinin başında hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Temmuz 2021 tarihinde saat 02 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlık personeli görevinin başında haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

05 Ağustos 2021, Perşembe
 • İmsak
  04:03
 • Güneş
  05:43
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  16:52
 • Akşam
  20:07
 • Yatsı
  21:40
Sayfa Başı