ANKARA HABERLERİ

Polatlı’ya davet var

Hürriyet Haber
09.04.2021 - 01:05 |Son Güncelleme :

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Kurtuluş Savaşı'nın kaderini değiştiren Sakarya Meydan Muharebesi'nin 100'üncü yılında Türkiye'nin dört bir yanından gençleri Polatlı’ya davet etiklerini bildirdi.

Hürriyet Haber

‘Ticaret Odalarının Kent Yaşamına Etkisi ve Sakarya Meydan Muharebesi'nin 100. Yılı Bilgilendirme Toplantısı’, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Türkiye Kent Konseyleri Birliği ve Ankara Kent Konseyi temsilcilerinin katılımıyla ATO Duatepe Hizmet Salonu'nda yapıldı. Ankara’da yaşanan savaşın bütün ülkeyi ilgilendirdiğinin, bu nedenle kent konseyleri ile ortak çalışmanın çok kıymetli olduğunun altını çizen Baran, "Tüm ülke gençliğinin Duatepe'ye gelerek bu vatanın, kurşunu kalmayınca süngüsünü eline alarak düşmana göğsünü siper edenler sayesinde kurtulduğunu öğrenmesini istiyoruz" dedi.

Polatlı’ya davet var

HEPİMİZİN HİKÂYESİ

Yavuz, "Gençlerimizi Polatlı'ya götürüp getirmek sadece basit bir turizm hareketi değil. Geçmişine sahip çıkarak geleceğine yön vermeyi başaran bir neslin yetişmesi için yapılan kültürel bir paylaşım" değerlendirmesinde bulundu. Ankara Kent Konseyi Başkanı ve ATO Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz ise "Tüm Türkiye'nin bağımsızlığını borçlu olduğu Sakarya'nın hikâyesini hepimizin hikâyesine çevirelim. Türkiye'nin tüm kent konseyleri illerinde bu farkındalığı oluştursunlar ve Sakarya Meydan Muharebesi'nin 100. yılında destansı hikâyemizi birlikte anlatalım" diye konuştu. Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mürsel Sabancı da “Ankara'yı el birliği ile destekleyerek güçlendirmemiz gerekiyor" görüşünü paylaştı. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Sakarya Meydan Muharebesi'nin öneminin yeterince bilinmediğini ve bu değere hep beraber sahip çıkılması gerektiğini vurguladı.

Polatlı’ya davet var

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Polatlı’ya davet var hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Nisan 2021 tarihinde saat 01 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Polatlı’ya davet var haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Nisan 2021, Cumartesi
 • İmsak
  04:31
 • Güneş
  06:01
 • Öğle
  12:53
 • İkindi
  16:36
 • Akşam
  19:35
 • Yatsı
  21:00
Sayfa Başı