ANKARA HABERLERİ

Polatlı'da arsa sorunu konut fiyatını artırıyor

DHA
23.04.2016 - 11:41 |Son Güncelleme :
DHA

Metin ÖZDEMİR/POLATLI(Ankara), (DHA)-YILDA bin 500 dolayında yeni konutun yapıldığı Polatlı'da arsa sorunu yaşanıyor. Polatlı Müteahhitler Derneği Başkanı Abdullah Arabacı, şehrin dört tarafının imara açılması gerektiğini belirterek, "Arsa sorunu nedeniyle konut fiyatları çok yükseldi" dedi.
Polatlı Belediyesi tarafından yapılan imar çalışmalarının Ankara Büyükşehir Belediyesi'nce onaylanmaması yeni sezonda arsa sorununu gündeme getirdi. Yenimahalle kentsel dönüşüm projesi başta olmak üzere, ilçenin Şehitlik, Şentepe ve İstiklal Mahallase bölgelerinin imara açılması gerektiğini söyleyen Müteahhitler Derneği Başkanı Abdullah Arabacı, “Gerek Ankara Büyükşehir Belediyesi ve gerekse Polatlı Belediyesi şehrin dört tarafını imara açmalıdır. Müteahhit, arz talep durumuna göre bölgelerde konut yapar ve satar. Böylece kentin dört tarafı da gelişime açılmış olur. Polatlı Belediyesi'nin bu yönde bir çalışması oldu, ancak Büyükşehir Belediyesi'nin de onayı gerekiyor" dedi.
FİYATLARIN ARTMASININ NEDENİ ARSA
Mütiahhitler Derneği Başkanı Abdullah Arabacı, inşaat maliyetleri içinde en önemli kalemi arsanın oluşturduğunu söyledi. Arabacı, arsa üretiminin yapılmaması, yeni yerleşim bölgelerinin açılmaması nedeniyle şehir içine yakın mesafelerde kalan çok az arsanın yüksek fiyatla satıldığını, bunun da konut fiyatlarının artışına neden olduğunu söyledi. Bir yıl önce Polatlı'da ortalama bir daire fiyatının 150-200 bin lira civarında olduğunu söyleyen Arabacı, şimdi ise aynı ölçekte bir dairenin 300 bin lirayı geçtiğini vurguladı. Arabacı, inşaat sektörünün istihdam yönünden de önemli bir sektör olduğunu hatırlattı.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Polatlı'da arsa sorunu konut fiyatını artırıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Nisan 2016 tarihinde saat 11 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Polatlı'da arsa sorunu konut fiyatını artırıyor haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

20 Ekim 2021, Çarşamba
 • İmsak
  05:33
 • Güneş
  06:56
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:41
 • Akşam
  18:11
 • Yatsı
  19:29
Sayfa Başı