Pedallar farkındalık için döndü

Güncelleme Tarihi:

Pedallar farkındalık için döndü
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 04, 2022 16:36

Ankara’da koruyucu ailenin önemine dikkat çekmek ve farkındalığın artırılması amacıyla ‘Bisiklet Meclisi Koruyucu Aileler İçin Pedal Çeviriyor’ adlı etkinlik düzenlendi. AKK Bisiklet Meclisi üyeleri, koruyucu aileler ve çocukları ile birlikte bisiklet turu yaptı.

Haberin Devamı

Ankara Kent Konseyi(AKK), Ankara Büyükşehir Belediyesi(ABB), Koruyucu Aile Evlat Edinme Derneği ile Ankara Sanat Merkezi, ‘Koruyucu Aile Günü’ kapsamında ‘Bisiklet Meclisi Koruyucu Aileler İçin Pedal Çeviriyor’ adlı etkinlik düzenledi. ANKARAY’ın Anadolu-Anıtkabir İstasyonu’nda başlayan Güvenpark ve Kurtuluş Parkı ile devam eden, Ankara Kent Konseyi alanında sona eren etkinlikte AKK Bisiklet Meclisi üyeleri, koruyucu aileler ve çocukları ile pedal çevirdi. Koruyucu Aile Evlat Edinme Derneği Başkanı Ülkü Aydeniz şunları söyledi:

Pedallar farkındalık için döndü


‘KORUYUCU AİLE OLUN’ DİYORUZ

Ankara Kent Konseyi Bisiklet Meclisi ile beraber farkındalık çalışması yapıyoruz. Bu özel günde kent içinde dolaşarak Ankaralılara koruyucu aile olun diyor ve koruyucu aile kavramını anlatmaya çalışıyoruz. Böylece devlet koruması altında yaşayan ve ailelerine kavuşmak isteyen çok sayıda çocuğun seslerini duyurmak ve onların ailelerine kavuşmasına vesile olmak istiyoruz.” Etkinlikte ABB Ankara Kent Orkestrası da konser verdi. Farkındalık etkinliği, Ankara Sanat Merkezi’nin hazırladığı ‘Çocuk Eğlencesi Animasyonu’ ile sona erdi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!