ANKARA HABERLERİ

Pedallar farkındalık için döndü

Hürriyet Haber
04.07.2022 - 16:36 |Son Güncelleme :

Ankara’da koruyucu ailenin önemine dikkat çekmek ve farkındalığın artırılması amacıyla ‘Bisiklet Meclisi Koruyucu Aileler İçin Pedal Çeviriyor’ adlı etkinlik düzenlendi. AKK Bisiklet Meclisi üyeleri, koruyucu aileler ve çocukları ile birlikte bisiklet turu yaptı.

Hürriyet Haber

Ankara Kent Konseyi(AKK), Ankara Büyükşehir Belediyesi(ABB), Koruyucu Aile Evlat Edinme Derneği ile Ankara Sanat Merkezi, ‘Koruyucu Aile Günü’ kapsamında ‘Bisiklet Meclisi Koruyucu Aileler İçin Pedal Çeviriyor’ adlı etkinlik düzenledi. ANKARAY’ın Anadolu-Anıtkabir İstasyonu’nda başlayan Güvenpark ve Kurtuluş Parkı ile devam eden, Ankara Kent Konseyi alanında sona eren etkinlikte AKK Bisiklet Meclisi üyeleri, koruyucu aileler ve çocukları ile pedal çevirdi. Koruyucu Aile Evlat Edinme Derneği Başkanı Ülkü Aydeniz şunları söyledi:

Pedallar farkındalık için döndü

‘KORUYUCU AİLE OLUN’ DİYORUZ

“Ankara Kent Konseyi Bisiklet Meclisi ile beraber farkındalık çalışması yapıyoruz. Bu özel günde kent içinde dolaşarak Ankaralılara koruyucu aile olun diyor ve koruyucu aile kavramını anlatmaya çalışıyoruz. Böylece devlet koruması altında yaşayan ve ailelerine kavuşmak isteyen çok sayıda çocuğun seslerini duyurmak ve onların ailelerine kavuşmasına vesile olmak istiyoruz.” Etkinlikte ABB Ankara Kent Orkestrası da konser verdi. Farkındalık etkinliği, Ankara Sanat Merkezi’nin hazırladığı ‘Çocuk Eğlencesi Animasyonu’ ile sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Pedallar farkındalık için döndü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Temmuz 2022 tarihinde saat 16 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Pedallar farkındalık için döndü haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

03 Ağustos 2022, Çarşamba
 • İmsak
  04:01
 • Güneş
  05:42
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  16:52
 • Akşam
  20:08
 • Yatsı
  21:42
Sayfa Başı