ANKARA HABERLERİ

Patilere sıcak yuva

Muhammed Nuri ERDOĞAN/AA
03.04.2021 - 00:51 |Son Güncelleme :

Kendi imkânları ve dernek bağışçılarının yardımlarıyla yaptırdığı barınakta sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılayan hayvansever Buket Özgünlü,  hasta hayvanların yaşama tutunması için mücadele veriyor.

Muhammed Nuri ERDOĞAN/AA

Başkent’te 8 yıldır sokak hayvanlarını besleyen Buket Özgünlü, 2 yıl önce sokakta yaşamakta zorlanan hayvanlara bir yaşam alanı yapmak için harekete geçti. Özgünlü, yaklaşık 6 ay önce de Gölbaşı’nda ‘Yaşa Pati Yaşam Alanı’ adıyla bir barınak yaptırdı. Barınağın çalışmalarının halen devam ettiğini aktaran Özünlü, burada 163 köpeğe baktıklarını, bunlardan 20'sinin felçli olduğunu belirtti. Sokağa bırakamadıkları canlar için sıcak yuva sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Özgünlü, şunları söyledi:

Patilere sıcak yuva

BAĞIŞÇILARIN DESTEĞİYLE BAKIYORUZ

“Kendi projemi çizip uyguladım. Daha sonra dernekteki bağışçılarımızla bu alanı inşa ettik. Onların destekleri ile de hayvanlara bakmaya çalışıyoruz. Şu an 25'e yakın yuva var, hepsi 5 köpeklik. Sabah 08.00'de yuvaları açılıyor, mamaları veriliyor, oyun alanlarına çıkıyorlar, akşam saat 17.00'ye kadar oynuyorlar, 17.30'da da yemekleri veriliyor, yuvaların kapıları kapatılıyor ve uyumaya geçiyorlar. Gün içinde 3 bakıcımız devamlı canların temizlikleri ve oyunlarıyla ilgileniyorlar. 

FELÇLİ HAYVANLAR BAKIMA MUHTAÇ

Tedaviye gitmesi gereken hayvanları tedaviye gönderiyoruz. Barınağa zaman zaman başka şehirlerden hayvanlar da getiriliyor ve bu hayvanların tedavisiyle de ilgileniyoruz. Özellikle felçli hayvanlar bakıma muhtaç oluyorlar. Babam felç geçirdikten sonra felçli bir canın ne kadar çok zorlandığına kendim şahit oldum. Bizlere ne kadar ihtiyaç duyduklarını o zaman fark ettim. Engelli can görür görmez ona sahip çıkma isteği duyuyorum. Babam nasılsa onlar da öyle benim için. Onlar da yürümek istiyor yürüyemiyor, biz de onlar için yürüteçler yapıyoruz.”

HAYVANLARI KORUMA YASASI BİR AN ÖNCE ÇIKMALI

Hayvanları Koruma Yasası'nın bir an önce çıkmasını beklediklerini dile getiren Özgünlü, “Bu kadar cana kendi imkânlarımızla değil de devletin barınaklarında bakabilsek, hepimiz gönüllü olarak gidip oralarda bir şeyler yapabilsek, dileğimiz bu” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Patilere sıcak yuva hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Nisan 2021 tarihinde saat 00 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Patilere sıcak yuva haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

21 Nisan 2021, Çarşamba
 • İmsak
  04:23
 • Güneş
  05:55
 • Öğle
  12:52
 • İkindi
  16:37
 • Akşam
  19:39
 • Yatsı
  21:05
Sayfa Başı