ANKARA HABERLERİ

Ortak aklı kullanacağız

Hürriyet Haber
22.10.2020 - 00:02 |Son Güncelleme :

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Ankara milletvekilleri Haluk Koç ve Gamze Taşcıer ile birlikte OSTİM Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret etti. Ekonomide yaşanan sıkıntılara ve pandemi sürecine rağmen üreten kesimin moralini yüksek tutması gerektiğini söyleyen Yaşar şunları söyledi:

Hürriyet Haber

“Türkiye’nin kalkınma hızı düşüyor. Yatırım yapılması için insanların önünü görmesi lazım. Şu anda yatırım yapılmıyor Türkiye’de. Sanayici para kazanırsa, önünü görürse yatırım yapar. Bu ülkede yaşayacaksak önce ortak aklı kullanacağız. Bu ülkeyi gelecek kuşaklara yaşanabilir bir biçimde taşıyabilmemiz için hepimizin taşın altına elini koyması ve görev bilinci içinde olması gerekiyor. Hiç moralinizi bozmayın. Biz işadamları olarak moralimizi bozarsak, biz üretmezsek Türkiye o zaman batar.”

ZORLANSAK DA ÜRETİYORUZ

Ülke olarak zor zamanlardan geçildiğini belirten OSTİM Başkanı Orhan Aydın da, “Pandeminin ilk başladığı zamanlarda birçok yerde hayat dursa bile bizim bölgemizde savunma ve havacılığa çalışan çok sayıda firma olduğu için faaliyetlerimizi sürdürebildik. Çok zorlanmış olsak da üretime devam ediyoruz. Bu da böyle bir dönemde çok sevindirici bir durum. Tabi ki sadece üretim yetmiyor. Ekonominin diğer ayakları olan faiz, dolar, euro’daki artışın sonu da nereye varacak, bu noktada önümüzü göremiyoruz. Biz ancak bu dönemi kendi açımızdan fırsata nasıl dönüştürebiliriz, bu krizden nasıl çıkabiliriz sorusunu kendimize sorarak, şimdilik sadece buna bakabiliyoruz” dedi.

Ortak aklı kullanacağız
Heyet, OSTİM Başkanı Orhan Aydın, OSTİM Sanayici ve İş İnsanları Derneği (OSİAD) Başkanı Süleyman Ekinci ve Ankara Oto Sanatkarları Odası Başkanı Mustafa Arslanoğlu ile ayrı ayrı bir araya geldi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ortak aklı kullanacağız hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2020 tarihinde saat 00 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ortak aklı kullanacağız haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

29 Haziran 2022, Çarşamba
 • İmsak
  03:20
 • Güneş
  05:16
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  16:54
 • Akşam
  20:28
 • Yatsı
  22:15
Sayfa Başı